Kultūra

2016.03.07 23:24

R. Grikevičiaus parodoje – išgyvenimai dėl dramatiškų įvykių pasaulyje

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.07 23:24

Panevėžio „Galerijoje XX“ atidaryta Ramūno Grikevičiaus tapybos darbų paroda „Dūmas“. Joje eksponuojami pastarųjų dvejų metų darbai, perteikiantys tapytojo kasdienybę, jo išgyvenimus dėl šiuolaikinio pasaulio dramatiškų įvykių.

Paveikslas „dūmas“ turbūt geriausiai apibūdina tapytojo vidinę būseną, išsiliejančią dūmų debesėliu vos ne kiekviename paveiksle. Pasikartojantis dūmas ar debesėlis – tai ženklas, kad tapytojas balansuoja tarp regimo ir neregimo, tarp išorinio pasaulio ir vidinės nerimo būsenos, taip jo darbus apibūdina menotyrininkai.

„Man svarbu, kas svarbu ir kitiems žmonėms – karo grėsmė, migrantų krizė, – sako tapytojas R. Grikevičius. – Mano darbai yra optimistiniai, pasaulis yra labiau negatyvus nei pozityvus, ir visuose mano paveiksluose yra viltis.“

Menotyrininkai R. Grikevičiaus kūrybą vadina ir tradicine, ir novatoriška. Tradicine – dėl pastangų išsaugoti tapybos technikos palikimą, novatoriška – dėl šiuolaikinį pasaulį perteikiančių nuotaikų.

Iš kasdienybės pasiskolinęs realius personažus drobėse juos įkurdina tarsi iškreiptų veidrodžių karalystėje – dažniausiai atsukta nugara. 

„Tai reiškia pastatymą į kampą, man atrodo, kad šiandieninis žmogus yra truputį pastatytas į kampą, galbūt jis pasimetęs ir nežino, ką daryti, nežino, kur eiti. Jaučiasi nubaustas nežinia už ką“, – aiškina tapytojas.

R. Grikevičius kuria jau tris dešimtmečius, dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, tarptautiniuose simpoziumuose. Parodoje „Dūmas“ dailininkas eksponuoja darbus, sukurtus per pastaruosius dvejus metus, juos apžiūrėti Panevėžio „galerijoje 20“ galima iki kovo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.