Naujienų srautas

Kultūra2016.03.04 16:35

E. Nekrošiaus spektaklis sulaukė pripažinimo Rusijoje

BNS 2016.03.04 16:35

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Eimunto Nekrošiaus sukurtas „Borisas Godunovas“ Maskvoje bus apdovanotas „Auksine kauke“ kaip geriausias praėjusių metų Rusijoje parodytas užsienio spektaklis.

Šiuo prizu bus apdovanotas ir „Ruhrtriennale“ festivalio bei Slovėnijos teatro „Carmina Slovenica“ spektaklis „Kai kalnai pakeitė savo rūbą“.

Apdovanojimai vyks balandžio 16 dieną Maskvoje, informavo Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Šis apdovanojimas skiriamas atsižvelgiant į Rusijos teatro kritikų apklausą. Specialūs klausimynai buvo išsiųsti nuolat gastroliuojančius užsienio spektaklius lankantiems teatro kritikams Maskvoje ir Sankt Peterburge. Atsakymus pateikė 59 kritikai.

Recenzentų prašyta labiausiai patikusiems spektakliams skirti pirmą arba antrą vietą. Už pirmąją skiriami du balai, už antrąją – vienas. Devyni Rusijos teatro kritikai „Borisui Godunovui“ skyrė pirmąją vietą, o penki – antrąją. Iš viso Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis surinko 23 balus. Slovėniškam spektakliui „Kai kalnai pakeitė savo rūbą“ pirmąją vietą skyrė aštuoni kritikai, o antrąją – septyni, jis irgi gavo 23 taškus, todėl nuspręsta apdovanoti abu spektaklius.

Praėjusių metų spalio mėnesį Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Borisas Godunovas“ dalyvavo dviejuose tarptautiniuose Rusijos teatro festivaliuose. Spalio 10 ir 11 dienomis jis parodytas Maskvos festivalyje „Stanislavskio sezonas“, o spalio 13 ir 14 dienomis – Sankt Peterburge vykstančiuose „Baltijos namuose“. Abiejuose miestuose lietuviškas spektaklis apie Rusijos istoriją ir nuožmią bajorų kovą dėl valdžios buvo vaidinamas pilnose salėse, o vėliau pasirodžiusiose recenzijose sulaukė daug palankių atsiliepimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi