Kultūra

2016.03.03 21:14

Įamžins žiemišką Vilnių

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.03 21:14

Vilniuje – neįprastas šiuo metų laiku tapybos pleneras. Iš devynių šalių į Lietuvos sostinę atvykę dailininkai piešia žiemišką miestą. 

Penktą kartą vykstantis pleneras „Vilniaus spalvos“ menininkus į Lietuvos sostinę sukviečia pirmosiomis kovo dienomis, kai saulės daugiau, bet temperatūra, atrodo, dar netinkama darbui lauke.

„Tai dariau prieš 25 metus, jau labai šalta buvo, bet turėjau pabandyti, nes tapytojas turi viską pabandyti“, – sako dailininkas Arvydas Martinaitis.

Iš Estijos, Švedijos, Baltarusijos, Ukrainos, Slovakijos, Bulgarijos ir Izraelio atvykusius menininkus galima sutikti senamiestyje. Izraelio dailininkė Ana Chodorkovski sako, kad ji Vilniuje – trečią kartą. 

„Šiame mieste tvyro gera atmosfera, grožis ir ramybė. Dailininkui tai įdomi vieta savo šviesa ir ritmu, jaučiama istorija, kultūra. Tai gerai nuteikia, norisi kurti“, – pasakoja dailininkė Anna Khodorkovski.

„Man labai svarbu, kad turiu galimybę bendrauti, semtis idėjų. Daugelis mūsų susitinkame pirmą kartą. O piešimas gatvėje net, sakyčiau, antraeilis dalykas“, – mintimis dalinasi dalininkas Ivanas Velcevas.

Dešimt dienų Vilniuje viešintys menininkai turi pristatyti savo šalį, kūrybą. Organizatoriai supažindina juos su Vilniaus istorija, lanko muziejus, teatrus. 

„Vilniaus miesto gyventojams turbūt bus įdomu pasižiūrėti, kaip menininkai pamato Vilnių, ypatingai – menininkai iš kitų šalių. Mes visi  jį matome labai skirtingai“, – sako plenero kuratorė Rūta Eidukaitytė.

Po savaitės, ketvirtadienį, Karolinos viešbutyje bus atidaryta plenero dalyvių darbų paroda. Organizatoriai sako, kad penktą kartą kviesdami menininkus į Lietuvos sostinę nori atgaivinti ankstesnę Vilniaus savivaldybės organizuotų plenerų tradiciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.