Kultūra

2016.03.03 11:02

Klaipėdoje prasideda teatrų festivalis „Namai“

Klaipėdoje teatrai ieško „bendrų namų“ beveik visam mėnesiui – jau trečius metus vyksta teatrų festivalis „Namai“, kuriame šiemet dalyvauja 16 teatrų. Šiais metais festivalis skirtas daugiausia jauniesiems žiūrovams – moksleiviams ir studentams.

„2014-aisiais mūsų režisierius Darius Rabašauskas su mūsų šviesų režisieriumi Mantvydu Poškumi tiesiog radijo laidos metu, tiesioginiame eteryje padiskutavo, kad miesto festivalis būtų visai graži idėja. Tada teatrų situacija buvo kita – daugelis teatrų neturėjo savo „namų“, neturėjo erdvių, kur rodytis, trūko bendravimo, bendrystės jausmo tarp teatrų. Tad sukvietėm visus teatrus ir jie visi labai entuziastingai palaikė šią idėją“, – pasakoja Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

T. Juočys sako, kad festivalis padeda žiūrovams sužinoti, kiek ir kokių teatrų yra Klaipėdoje, pamatyti juos visus vienoje vietoje. Klaipėdos dramos teatro vadovas priduria, kad prieš pradedant rengti festivalį net ir teatrai tarpusavyje gerai vienas kito nežinojo.

Daugiau apie šį festivalį – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.