Naujienų srautas

Kultūra2016.03.01 15:56

2016-ųjų „Kino pavasaris“: mažiau filmų, tačiau daugiau seansų

BNS 2016.03.01 15:56

Kasmetinio Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai šiemet nusprendė sumažinti bendrą rodomų filmų kiekį, tačiau padidinti seansų skaičių.

Kovo 31 dieną Vilniuje, o balandžio 1 dieną – Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje prasidėsiančiame 21-ajame „Kino pavasaryje“ bus parodyta 200 filmų kiek daugiau nei tūkstantyje seansų.

„Išanalizavome, kaip lankosi žiūrovai filmuose, ir pastebėjome, kad (…) maždaug 30 filmų pastaruosius kelerius metus tapo nematomi festivalio programoje“, – žurnalistams antradienį sakė „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

„Kino pavasaryje“, kuris tęsis iki balandžio 14 dienos, bus parodyti 130 ilgametražių ir 70 trumpametražių filmų, kurie suskirstyti į 17 programų.

Festivalio direktorė Vida Ramaškienė teigia, kad šiemet festivalyje bus ir netradicinių filmų, kurie palies opias temas.

„Be pagrindinių filmų, be pagrindinių emocijų, mes pabandysime pašnekėti apie kitokias emocijas ir pagalvoti, ką galime kartu visi padaryti“, – sakė V. Ramaškienė.

„Mes turėsime specialius seansus, kuriuose bus kalbama apie tokias opias temas, kaip jaunimo savižudybės, (…) filmas apie cerebriniu paralyžiumi sergančius žmones“, – pridūrė ji.

Pasak jos, šių metų festivalio šalimi partnerė tapo Ispanija, nes „Kino pavasaris“ užmezgė ryšius su San Sebastiano kino festivaliu.

Festivalio vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta džiaugėsi, kad „Kino pavasaryje“ ir toliau bus rodomas nors vienas filmas iš Palestinos – „Arabų balsas“.

Viena festivalio naujovių – organizuojamas muzikinių klipų konkursas, pavadintas „Kažkas atsitiko“, prisimenant prieš 30 metų sukurta vieną pirmųjų Lietuvoje muzikinių klipų tokiu pačiu pavadinimu. Į muzikinių klipų seansą atrinkti stipriausi Lietuvos režisierių darbai sukurti per 2014 ir 2015 metus. Klipus vertins tarptautinė muzikos ir kino profesionalų žiuri, geriausiems jų atiteks prizai.

„Kino pavasaryje“ laukiama ir svečių iš užsienio. Tokijo kino festivalyje nugalėjusią biografinę dramą „Nizė – beprotybės širdis“ Vilniuje pristatys trims dienoms atskrisiantis režisierius ir scenarijaus autorius Roberto Berlineris. Festivalyje svečiuosis ir katalikų tikėjimo bandęs atsisakyti ispanas Alvaras Ogalla, suvaidinęs savo prototipą komiškoje dramoje „Apostatas“.

Į Lietuvą atvyks ir delegacija iš Lenkijos, o tragikomediją „Mano dukterys karvės“ pristatys aktorė Agata Kulesza. Festivalis laukia ir atidarymo filmo „Viskas dėl šou“ režisieriaus Benedikto Erlingssono vizito.

Prekyba bilietais į Kino pavasarį prasidės šį šeštadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi