Naujienų srautas

Kultūra2016.03.01 20:26

Paveldosaugininkai siūlo panaikinti Žaliojo tilto skulptūrų teisinę apsaugą

BNS 2016.03.01 20:26

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba antradienį pasiūlė panaikinti Žaliojo tilto skulptūrų teisinę apsaugą.

„Taryba nubalsavo vienbalsiai, kad būtų panaikinta teisinė apsauga Žaliajam tiltui su skulptūromis“, – BNS sakė Kultūros paveldo departamento atstovė spaudai Rūta Evelina Šutinytė.

Taryba taip pat rekomendavo, kad dar pernai vasarą nuo tilto nukeltos skulptūros būtų saugomos muziejuje.

Galutinį sprendimą dėl skulptūrų teisinės apsaugos panaikinimo priims kultūros ministras Šarūnas Birutis, tačiau jų išbraukimo iš Kultūros vertybių registro procedūra truks apie tris mėnesius, teigia ministro atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

„Ministras pasitiki ekspertų išvadomis“, – BNS sakė ji.

Š.Birutis laikosi nuomonės, kad skulptūros neturėtų grįžti ant Žaliojo tilto.

Daugiau nei 60 metų ant Žaliojo tilto buvusios sovietinės skulptūros nukeltos pernai liepą, motyvuojant, jog jos yra avarinės būklės ir kelia pavojų saugumui. Jų nukėlimo oponentai argumentavo, kad skulptūros buvo neatskiriama tilto dalis bei kaltino valdžią politikavimu ir istorinių sąskaitų suvedinėjimu.

Vilniaus savivaldybė sulaukė kelių pasiūlymų atiduoti ar parduoti skulptūras – meras Remigijus Šimašius žadėjo dėl skulptūrų likimo apsispręsti tik kai ekspertai atsakys, ar jas būtina toliau saugoti.

Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais. Pasisakantys už nukėlimą sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi