Naujienų srautas

Kultūra2016.02.28 23:55

Trakai turistus vilios dar vienu objektu

Turizmo departamento skaičiavimu, iš dešimties į Vilnių atvykusių turistų, aštuoni aplanko ir senąją sostinę Trakus. Šį sezoną Trakai tikisi pritraukti dar daugiau svečių, kurie galės aplankyti ir naujai įrengtą tradicinių amatų centrą, susipažinti su čia gyvenančių tautų kultūriniu paveldu, pasimokyti pas amatininkus, įsigyti jų dirbinių.

Trakais turistai gali grožėtis ištisus metus. Viduramžius menanti pilis, aplink plytintys ežerai ir nuo seno čia gyvenančių tautų turtingas kultūros paveldas.

Prie pat tilto į salos pilį restauruotame pastate neseniai įsikūręs Trakų tradicinių amatų centras kviečia susipažinti su karaimų, lenkų, dzūkų tautiniu paveldu, kostiumais, valgiais, pamatyti, kaip sukuriami amatininkų dirbiniai ir pramokti kokio amato.

„Po truputį norinčių išmokti austi atsiranda. Na ir stakles tik pusmetį turim, tai patys pratinamės“, – sakė audėja Sonata Kučinskaitė.

Trakų tradicinių amatų centre – ne tik trakiškių dirbiniai, jų atveža ir meistrai iš aplinkinių savivaldybių, Trakų neįgaliųjų centro.

„Teiksime paraišką kiemelio sutvarkymui finansuoti, kad mūsų krašto tradiciniai amatininkai, kurie turi meistro vardą, galėtų kokybiškai demonstruoti, pristatyti savo amatą. Ir aišku, sieksime, kad kuo daugiau amatininkų būtų sertifikuoti, taptų meistrais“, – ateities planus atskleidė Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos pirmininkė Dominyka Dubauskienė.

Po tuo pačiu stogu su amatininkais įsikūrusio Turizmo informacijos centro vadovė pastebi, kad vis daugiau lankytojų Trakuose nori ilsėtis ilgiau.

„Vienas iš pagrindinių turistų pageidavimų, kad atsirastų dviračių tinklas, pavyzdžiui, atvykau su traukiniu, išsinuomojau dviratį, bet atgal noriu grįžti su valtele... Dviračių takų yra, bet nutiesti atskirais gabalais, daliai dviratininkų tenka važiuoti ir važiuojamąja gatvės dalimi“, – sakė Laima Balčytienė, Trakų turizmo informacijos centro direktorė.

Pasak Trakų rajono merės Editos Rudelienės, šią vasarą miestelyje planuojama tvarkyti pėsčiųjų takus aplink ežerus ir vienoje, ir kitoje Trakų pusėje. Bus rekonstruojamos pagrindinės miestelio gatvės.

Turizmo departamento skaičiavimu, Trakus kasmet aplanko apie milijonas lankytojų ir jų skaičius auga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi