Naujienų srautas

Kultūra2016.02.27 12:19

Vilniaus knygų mugėje – Nekasdienių pasimatymų diena

LRT.lt 2016.02.27 12:19

Trečiąją Vilniaus knygų mugės dieną, šeštadienį, mugės kultūrinė programa pasiekia savo piką. Ne veltui tai – Nekasdienių pasimatymų diena, kai renginiai ir susitikimai su autoriais trunka net iki 21 valandos. Ši diena tradiciškai skiriama svarbiausiems susitikimams su užsienio svečiais ir populiariausiais lietuvių autoriais, rašoma pranešime spaudai.

Šiuolaikinės lietuvių literatūros grandai

Rytą pradėję nacionaliniu diktantu, kūrybiniais užsiėmimais Vaikų literatūros salėje ar tiesiog mugės dalyvių stendų lankymu, mugės svečiai šiandien dar galės susitikti su naujausią romaną „Nutylėtų lelijų miestas“ pristatančiu Sigitu Parulskiu, taip pat Herkumi Kunčiumi, Viktorija Daujotyte, Birute Jonuškaite, Rolandu Rastausku ar Kristina Sabaliauskaite.

Šie autoriai ne tik pristatys naujausias knygas, bet ir kaip jau įprasta bendraus su lankytojais stenduose bei dalins autografus.

Užsienio autoriai – nuo politinių aktualijų iki šeimos sagų

Būtent šiandien mugėje laukiama ir svarbiausių užsienio svečių. Mugėje galima sutikti rusų autorę Mariną Stepnovą, pristatysiančią naujausią romaną „Italų pamokos“, norvegą, knygos paaugliams „Minutė tiesos“ autorių Bjorną Sortlandą, ukrainiečių autorių Andrejų Kurkovą su knygomis, bylojančiomis apie šiuolaikinės Ukrainos politines realijas ir aktualijas.

Kokybiškų romanų skaitytojai taip pat susitinka su romanų autore iš Jungtinės Karalystės Liucinda Riley.

Intelektuali ir nuotaikinga programa šeštadienio vakarui

Iki mugės darbo pabaigos nusprendusius likti mugėje lankytojus šiandien ir vėl kviečia ne tik Knygos kino salės renginiai, bet ir poezijos skaitymai bei pirmą kartą „Literatų svetainėje“ rengiamas Literatūrinis protmūšis. Jame kviečiami dalyvauti visi, norintys pasitikrinti savo žinias ir laimėti šaunių prizų.

Muzikos salėje šeštadienio vakarą galima mėgautis ne tik susitikimais, bet ir gyvais koncertais. Čia vyksta Ievos Narkutės albumo „Ieva Narkutė sutinka Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą“ premjera bei po 22 metų išleidžiamos Andrius Mamontovo vinilinės plokštelės „Degančios Akys“ pristatymas.

Visa renginių programa pateikiama oficialiame Vilniaus knygų mugės tinklapyje bei specialioje programėlėje išmaniesiems telefonams.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO mugė vyks iki sekmadienio.

Faktai ir skaičiai

Vilniaus knygų mugė – jau septynioliktą kartą vykstantis didžiausias kultūros įvykis Lietuvoje ir vienas populiariausių renginių, kurį kasmet aplanko per 60 tūkst. žmonių.

Lankytojus pirmą kartą pasitinka 5 tematinės salės: Vaikų literatūros salė, Bukinistų pasažas, Muzikos salė, Grožinės literatūros salė, Akademinės ir specializuotos literatūros salė.

Mugėje dalyvauja 330 dalyvių iš 8 šalių – Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Šveicarijos, Vokietijos, Japonijos, Omano Sultonato, Ukrainos. 42 dalyviai – nauji.

Į mugę atvyksta 35 svečiai iš 13 šalių – Slovėnijos, Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Čekijos, Austrijos, Portugalijos, Norvegijos, JAV. Gausiausia svečių delegacija – iš Ukrainos.

Mugės programoje – 400 kultūros renginių: susitikimų, diskusijų, leidinių pristatymų, 13 meno parodų. Muzikos salėje per 50 muzikos leidėjų, atlikėjų ir muzikinių renginių organizatorių stendų, 200 muzikos kūrėjų ir atlikėjų.

Svarbiausia mugės naujiena – XL atviras antikvarinių knygų, leidinių, kartografijos, istorinės grafikos ir susijusių objektų (archyvų, autografų, ekslibrisų, plakatų ir pan.) aukcionas, atviras visiems mugės lankytojams. Aukcionas vyks vasario 28 d. 13 val. Bukinistų pasažo balkone.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi