Kultūra

2020.12.03 23:40

Kauno dovana gyventojams – kasdien skirtinguose kiemuose vykstantys koncertai šventiniame autobuse

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.03 23:40

Į Kauno gatves išriedėjo kalėdinis autobusas. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ iniciatyva lemputėmis apšviestas autobusas kas vakarą kauniečių kiemuose rengs populiarių lietuvių dainininkų atliekamų kalėdinių melodijų koncertus. Norintieji juos išgirsti savo kieme gali registruotis ir autobusą pasikviesti.

Kauno autobusų stotyje beveik 150 metrų lempučių girlianda papuoštas autobusas. Vos užvedus variklį, iš jo garsiakalbių pasigirsta kalėdinės melodijos. Grojantis autobusas miesto gatvėmis važinės kas vakarą, užsukdamas į kauniečių kiemus.

Kauno gatvėse – kalėdinis autobusas: į kiemus atveš kalėdinių melodijų koncertus

Į pirmąją kelionę kartu leidžiasi atlikėja Jurga Šeduikytė. Kalėdinio autobuso grojaraštyje ir jos sudainuota kalėdinė daina.

Iš autobuso garsiakalbių sklis atlikėjų specialiai Kaunui padovanotos kalėdinės dainos. Kurie nori prisijungti, gali savo dainas atsiųsti projekto sumanytojams – „Kaunas 2022-ieji“ komandai. O užpildę elektroninę registraciją, autobusą į savo kiemą gali pasikviesti visi norintieji.

„Dabar turime daugiau nei 160 užregistruotų kiemų. Gyventojai labai motyvuoti, pagrindžia savo norą, kad autobusas bent jau prasuktų pro juos, tai labai džiaugiamės“, – tikino „Kaunas 2022“ rinkodaros vadovė Irutė Tumaitė.

Vienintelė sąlyga kviečiant kalėdinį autobusą – ir patiems gyventojams pasipuošti kiemą. Į kiemą atvažiavus šviečiančiam ir grojančiam autobusui, gyventojai paraginti neiti ir namų, o dainų klausytis per balkonus ir langus.

Tačiau smalsuolių ne tik languose, bet ir lauke netrūko. Vieni lingavo pagal dainų melodijas, kiti išskubėję į lauką bandė įamžinti nekasdieninį vaizdą. Kalėdinis autobusas po kauniečių kiemus važinės iki Kalėdų.