Naujienų srautas

Kultūra2016.02.26 09:36

Vilniaus knygų mugėje – ilgasis penktadienis

Vilniaus knygų mugėje skaitytojų laukia ilgasis penktadienis – diena, kai mugė dirbs iki 9 val. vakaro. Lankytojai kviečiami į daugybę renginių, knygų pristatymų, susitikimų su autoriais. Ketvirtadienį į mugę jau atvyko pirmieji svečiai, viena išskirtinių viešnių – čekų dailininkė Kveta Pacovska.

Kasmet Vilniaus knygų mugėje viena lankomiausių erdvių – Knygų šalies kūrybinė studija, kurioje veikia ir edukacinės dirbtuvės vaikams, vyksta susitikimai su rašytojais, knygų dailininkais, jų parodos.

Studijos iniciatorės dailininkės Sigutės Chlebinskaitės kvietimu šiemet į mugę atvyko knygų dailininkė Kveta Pacovska, viena garsiausių šiemetinės mugės viešnių, Hanso Christiano Anderseno premijos laureatė. Šis apdovanojimas – aukščiausias knygų dailininkų įvertinimas, kuris jiems reiškia tiek, kiek Nobelio literatūros premija rašytojams. 

Kveta Pacovska po poros metų švęs 90-ąjį jubiliejų, ji sako, kad iki šiol kuria iš vidinio poreikio, o knygų iliustravimą pasirinkusi, nes ši išraiška nereikalauja kalbos.

„Kai kuriu, tiesiog kuriu ir negalvoju, kad kuriu vaikams. Kuriu knygą žmogui, stengiuosi atiduoti visą save, sutelkti savo kūrybines galias, atlikti tai meniškai, kad kiekvienas atsivertęs mano knygą pajustų estetinį malonumą“, – sako knygų dailininkė K. Pacovska.

Nors Lietuvoje K. Pacovskos knygų sunku įsigyti, gauti viešnios autografo su jos knygomis rankose susirinko nemažai norinčiųjų, tarp jų, ir kita mugės viešnia – portugalų dailininkė Catarina Sobral. Trisdešimtmetė dailininkė jau spėjo prieš dvejus metus laimėti Bolonijos vaikų knygų mugės geriausios iliustruotojos titulą.

Penktadienį 11 val. knygų mugėje įvyks susitikimas-paskaita su K. Pacovska. Abi dailininkes bus galima sutikti Knygų šalyje, kur vyks kūrybinės dirbtuvės, autorės dalys autografus.

Mugė „Litexpo“ parodų rūmuose truks iki sekmadienio, paskutinė diena skelbiama Personažų sekmadieniu, lankytojai kviečiami atvykti persirengę kokios nors knygos personažo kostiumu ir taip į mugę patekti nemokamai. Daug knygų mugės renginių filmuos LRT televizija, mugėje taip pat veiks ir LRT studija, iš kurios bus transliuojamos laidos, vyks pokalbiai su autoriais, diskusijos.

Transliaciją iš LRT studijos-forumo galite stebėti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi