Kultūra

2020.12.02 13:34

Visų laikų geriausiu sopranu ir Deive vadintos Maria`os Callas asmeninį gyvenimą lydėjo nusivylimai

Ieva Žigaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.12.02 13:34

1923 m. gruodžio 2-ąją Niujorke gimė operos dainininkė Maria Callas, vadinama visų laikų geriausiu sopranu. Jos gerbėjai solistei buvo davę Deivės pravardę.

M. Callas vadinta neprilygstamąja, jos balsas – fenomenu, kritikai liaupsino platų balso diapazoną ir dramatines vaidmenų interpretacijas. Tačiau asmeninį M. Callas gyvenimą lydėjo daugybė nusivylimų. Ji gimė Niujorke graikų imigrantų šeimoje, po tėvų skyrybų grįžo su mama į Graikiją.

Asmeninį gyvenimą lydėję nusivylimai nesutrukdė: Maria Callas iki šiol laikoma geriausiu sopranu

Nuo penkerių pradėjo mokytis skambinti fortepijonu, o nuo 8-erių – dainavimo. Konservatorijoje talentas buvo iškart pastebėtas, o baigiantis pirmiesiems studijų metams M. Callas jau mokėjo laisvai kalbėti itališkai ir prancūziškai.

1941 m. dainininkė debiutavo Toskos vaidmeniu to paties pavadinimo Giacomo Puccini operoje Atėnų operos teatro scenoje. Pasaulis apie ją sužinojo po šešerių, metų, kai Maria pasirodė Veronoje, didžiausiame pasaulio operos teatre po atviru dangumi „Arena di Verona“. Solistei vienas po kito duris atvėrė visi garsiausi pasaulio operos teatrai.

Manoma, kad pirmą kartą gyvenime M. Callas nustojo domėtis karjera, įsimylėjusi tautietį milijardierių Aristotle`į Onassis. Vėliau jis vedė nužudytojo JAV prezidento Johno F. Kennedy našlę Jacqueline`ą.

Operos žvaigždė gelbėjosi darbu – nusifilmavo Piero Paolo Pasolini filme „Medėja“, režisavo operos spektaklį Turine, taip pat dėstė Juilliardo mokykloje Niujorke. Savo balsu ji jau buvo nepatenkinta, o paskutinį kartą scenoje dainavo 1974 m. Iki mirties 1977 metais M. Callas mažai su kuo bendraudavo.