Kultūra

2016.02.25 13:13

Premjeras: knygų skaitymas yra vertybė, kurią reikia ugdyti nuo mažens

LRT.lt 2016.02.25 13:13

Algirdas Butkevičius lankėsi šiandien duris atvėrusioje Vilniaus knygų mugėje. Septynioliktą kartą vykstančio renginio tema – literatūriniai personažai ir jų daroma įtaka skaitytojams. Mugėje bus diskutuojama apie knygų populiarumo priežastis, rašytojų ir skaitytojų santykį, dėmesys bus skiriamas ir lietuvių autorių kuriamiems personažams.

„Kiekvienais metais su didžiausiu malonumu lankausi šiame kultūriniame renginyje – rašytojų ir skaitytojų šventėje. Kasmet vis didėjantis knygų mugės šurmulys įrodo, kad popierinių knygų populiarumas nemažėja – ilgamečiai skaitytojai brangina, o naujoji karta atranda laisvalaikio su knyga rankoje malonumą“, – sakė premjeras.

A. Butkevičius mugėje aplankė lietuviškų leidyklų stendus, Lenkijos instituto, Omano Sultonato bei kitus paviljonus. Vyriausybės vadovas apžiūrėjo žymaus Lietuvos dailininko ir grafiko Stasio Eidrigevičiaus parodą, domėjosi mokslo leidiniais. Užsukęs į vaikų literatūros skyrių, Ministras Pirmininkas rinko knygas savo anūkei ir pasidžiaugė, jog mugė sulaukia daug mažųjų lankytojų, vaikai domisi ir skaito knygas, teigiama vyriausybės pranešime spaudai.

„Knygų skaitymas yra vertybė, kurią reikia ugdyti nuo mažens. Tai daro ne tik tėvai ir mokytojai, bet ir patys knygų autoriai, sukurdami įdomius, paveikius personažus“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Vilniaus knygų mugė – reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, kasmet sutraukiantis apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių bei daugiau kaip 60 tūkstančių lankytojų.