Kultūra

2020.12.01 23:00

Lukštenti ne tik šokoladinį advento kalendorių: „Skalvija“ paruošė kalėdinę staigmeną kino mėgėjams

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.01 23:00

Nuo antradienio Kalėdų laukti galima su Advento kalendoriumi, o „Skalvijos“ kino centras sukūrė kino advento kalendorių. Jame – dokumentiniai filmai, kino klasika, lietuvių kūrėjų darbai. Visos programos rengėjai iš anksto neatskleidžia – kasdien pateikia vis po naują staigmeną.

Nuo antradienio iki Kalėdų „Skalvijos“ kino centras kviečia apsilankyti virtualią kino salę ir kasdien pasirinkti vis kitą filmą. Advento kalendoriaus principu sukurtoje programoje kasdien lauks netikėtumas, sako šios programos sudarytoja Eglė Maceinaitė.

Panorama. Pandemijos valdymo priemones mokslininkai vadina nepakankamomis (su vertimu į gestų k.)

„Idėja gimė tiesiog kaip juokelis. Mes dabar nuolatos esam užsidarę, galvojam, kokį turinį sugalvot, kad pakeistumėm truputėlį, alternatyvų kino teatrui. „Skalvija“ visada siūlo kažką šventiško kalėdiniu laikotarpiu ir tiesiog prisiminėm kalendorius, kurie būna parduotuvėse su šokoladu, kuriuos renkiesi kiekvieną dieną. Pagalvojom, kad galim pritaikyti šitą metodą „Skalvijos“ virtualiai salei“, – pasakoja E. Maceinaitė.

„Skalvijos“ kino centro programų koordinatorės sudarytame repertuare – debiutai, neatrastų autorių darbai, dokumentinis kinas ir kino klasika.

Žiūrovai turės galimybę pamatyti įvairių šalių filmus, sukurtus 1940–2019 metais. Antradienį į virtualų advento kalendorių įdėtas pirmasis filmas – rumunų naujosios bango atstovo, režisieriaus Luciano Pintilie „Ąžuolas“.

„Kiekvieną dieną kviesime užsukti ir pasižiūrėti, surasti naują filmą. Tačiau žiūrovai, kurie lankosi „Skalvijoje“ greitai perpras struktūrą, nes mes programą dėliojame į poprogrames, rodysim kino klasiką, kaip kad sekmadieniais rodome.

Taip advento kalendoriuje bus rodomi klasikos filmai, taip pat ketvirtadieniais dokumentika, neatrasti autoriai ar debiutiniai filmai. Struktūra yra, bet išlaikome siurprizo momentą. Kaip ir šokoladuko kalendorius šis pareikalaus kantrybės. Filmą galės sužinoti tik vis kitą dieną“, – aiškina „Skalvijos“ programų koordinatorė

Programos sudarytoja sako, kad bus galima išvysti ir Carloso Reygadaso, Bruno Dumonto, taip pat ir lietuviškų filmų. O virtualios salės advento kalendorių per Kalėdas baigs 1946-ųjų juosta „Tas nuostabus gyvenimas“.