Kultūra

2016.02.25 09:36

Emocingoji Adele triumfavo Britanijos muzikos apdovanojimų ceremonijoje

BNS2016.02.25 09:36

Iš susijaudinimo apsiašarojusi dainininkė Adele trečiadienio vakarą buvo paskelbta Didžiosios Britanijos muzikos scenos karaliene, laimėjusi keturiose kategorijose per pagrindinę šalies muzikos apdovanojimų „BRIT Awards“ ceremoniją ir surengusi įsimintiną pasirodymą.

„Neblogai merginai iš Totenamo, kuri nemėgsta skraidyti“, – sakė Londono šiauriniame rajone gimusi dainininkė, priimdama Pasaulinės sėkmės apdovanojimą.

Pasaulį užkariavusi diva taip pat buvo pripažinta geriausia Britanijos solo atlikėja, geriausio Britanijos singlo autore už baladę apie beviltišką meilę „Hello“, taip pat buvo apdovanota už geriausią metų albumą – „25“, kurio parduota jau per 15 mln. kopijų.

Adele albumas „25“, išleistas po beveik penkerių metų pertraukos, užkopė į muzikos topų viršūnes visame pasaulyje, nors šios atlikėjos pasirodymą per praėjusią savaitę vykusią „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją aptemdė nemalonus incidentas, kai vienas mikrofonas nukrito ant pianino stygų, jai atliekant baladę „All I Ask.“

Tokių riktų nebuvo trečiadienį, kai dainininkė atliko savo dainą „When We Were Young“, nors Adele strigo balsas, kai ji labai susijaudinusi sakė padėkos kalbą, priimdama Pasaulinės sėkmės apdovanojimą po to, kai ją pristatė astronautas Timas Peake`as, esantis Tarptautinėje kosminėje stotyje.

„Aš pradedu jums **** nusibosti“, – juokavo Adele, netyčia ištarusi necenzūrinį žodį per tiesioginę televizijos transliaciją.

„Iš tikrųjų buvau kurį laiką išklydusi iš kelio ir nežinojau, ar kada nors sugrįšiu, – pridūrė ji. – Na, o jūs visi buvo tokie malonūs man...“

Vėliau žvaigždė atsiprašė, kad jai sunkiai sekėsi tvardytis.

„Iš tikrųjų labai atsiprašau dėl tos bjaurios apsižliumbusios minos“, – sakė ji.

Adele taip pat pasiuntė viešą palaikymo žinią dainininkei Keshai, dabar mėginančiai nutraukti kontraktą su savo įrašų prodiuseriu Dr. Luke`u ir kaltinančiai jį lytiniu smurtu.

Per „BRIT Awards“ ceremoniją, kurią stebėjo muzikos pramonės šulai ir tūkstančiai gerbėjų, susirinkusių Londono arenoje O2, pasirodymus taip pat surengė grupė „Coldplay“, atlikėjai Justinas Bieberis ir Rihanna, kuri atliko savo temperamentingą dainą „Work“ kartu su reperiu Drake`u.

Dainininkas ir dainų kūrėjas Jamesas Bay buvo paskelbtas geriausiu Britanijos solo atlikėju, o J. Bieberis – geriausiu tarptautiniu atlikėju. 21 metų kanadietis, kuriam pastaruoju metu buvo iškilę rūpesčių dėl neprognozuojamo elgesio ir susidūrimų su teisėsauga, dėkojo savo gerbėjams, sakydamas, kad „kiekvienas eina savo keliu. Kiekvienam pasitaiko pakilimų ir nuosmukių“.

Geriausia Britanijos grupe buvo pripažinta populiarioji „Coldplay“, kurios vokalistas Chrisas Martinas dedikavo šį apdovanojimą „visiems jauniems muzikantams ir muzikantėms pabėgėlių stovyklose visame pasaulyje. Mes galėjom būti jie, o jie galėjo būti mes.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.