Kultūra

2016.02.24 21:11

Prezidentūroje pagerbti Lietuvą pasaulyje garsinantys muzikantai

Lukas Šniolis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.24 21:11

Šalies vadovai pagerbė Lietuvą pasaulyje garsinančius muzikantus ir jų mokytojus. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad ir kokiose garsiose pasaulio scenose muzikantai grotų, labiausiai laukiami jie yra čia – namuose, kur viskas prasidėjo.

Daugiau kaip pusšimtį Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų, menų mokyklų, muzikos gimnazijų, taip pat – muzikinių teatrų, orkestrų muzikantų ir solistų, užsienyje besimokančių ir dirbančių atlikėjų ir jų mokytojų pasveikino prezidentė ir Lietuvos muzikų rėmimo fondas.

Tarp šventės dalyvių – šešias aukščiausias vietas tarptautiniuose konkursuose pelnęs Škotijos Karališkosios konservatorijos magistrantas Robertas Lozinskis, Detmoldo aukštosios muzikos mokyklos studentė vargonininkė Mona Roždestvenskytė, Liubeko aukštosios muzikos mokyklos studentas klarnetininkas Žilvinas Brazauskas.

Pasak klarnetininko Žilvino Brazausko tokie apdovanojimai įpareigoja: „Kai reikia groti prieš prezidentę, Ekscelenciją, – tai didelė baimė. Tikrai, šį kartą man ji net didesnė nei prieš konkursą buvo.“

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje besimokanti Ugnė Barysaitė fortepijonu pradėjo groti septynerių.

„Aišku, pats įspūdingiausias momentas yra tada, kai tu už visą savo darbą eini į sceną, ir visą save atiduodi“, – jausmus bandė nupasakoti U. Barysaitė.

Jos mokytoja Laima Aksamitauskienė sako, kad vis mažiau vaikų renkasi grojimą fortepijonu.

„Grojant fortepijonu reikia labai daug ko atsisakyti ir rezultatų labai greitai, ko dabar jaunimas galbūt labai nori, nepasieksi. Čia reikia labai ilgo ir kruopštaus darbo“, – pasakojo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokytoja.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ketvirtakursis Agnius Daubaris jau dvejus metus dirba muzikos mokytoju. Jis teigia, kad lietuvių liaudies instrumentas birbynė tarptautiniuose konkursuose labai vertinamas.

„Dabar sudalyvavome tarptautiniame konkurse Armėnijoje. Kur nuvykstame, visiems įdomu, kas tai per instrumentas, iš ko pagamintas – juk niekas nežino, nes tik Lietuvoje yra šis instrumentas“, – sakė birbynininkas.

„Čia ir yra įvertinimas – kad ir lietuvių liaudies instrumentas gali konkuruoti su visais pasaulio klasikiniais instrumentais. Ir dabar tarptautiniuose konkursuose laimimos pirmos vietos ir iš manau, kad įvertinimas vėlgi prasideda nuo mūsų pačių, kaip mes vertiname šitą instrumentą“, – pasakojo LMTA lektorius Kęstutis Lipeika.

Popietę laureatai pagerbti ir vyriausybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.