Kultūra

2020.11.28 10:31

Nomedos Kazlaus laidoje operos žvaigždė Ianas Bostridge`as atviraus apie senelio įvartį į „Bayerno“ vartus, raganavimą ir Borisą Johnsoną

LRT.lt2020.11.28 10:31

Ian Bostridge – britų operos žvaigždė, tenoras, jo kelias į koncertines bei operos scenas specifinis – niekada nestudijavęs muzikos, labiau linkęs į įvairius mokslus ir įgijęs istoriko išsilavinimą, o anksčiau svajojęs apie kvantinę fiziką ir filosofiją!

„Dainavimo iš tikrųjų niekada nestudijavau“, – prisipažįsta pats Ian Bostridge, bet visuose mokslo etapuose jis sutikdavo muzikos entuziastų, kurie įtraukdavo jaunuolį į dainavimo pasaulį.

Dar paauglystėje su bendraamžiais atlikdavo Šuberto, Bacho, Briteno kūrinius. Bet žingsniai link profesionaliosios scenos buvo lyg užprogramuoti- muzikos mylėtojai, profesionalūs aukšto lygio dainininkai bei jų pamokos skatino tenorą plėsti savo kaip dainininko diapazoną.

Dalyvavimas įvairiuose konkursuose ir pirmieji laimėjimai bei palankūs kritikų atsiliepimai nulėmė gyvenimo pasirinkimą.

Jo dainuojama intelektualioji Šuberto „Žiemos kelionė“ tapo savotiška vizitine kortele- šį kūrinį tenoras atlieka jau daugiau nei trisdešimt penkis metus ir su šiuo repertuaru yra laukiamas visame pasaulyje.

Tuo pačiu solistas neapleidžia ir savo kaip mokslininko, rašytojo bei muzikos tyrinėtojo aistros, vis giliau pasinerdamas į atliekamos muzikos gelmes.

„Dainuoju ir ... kažkurią akimirką muziką išgirstu kitaip, o tą kitoniškumą nusinešu į kitą koncertą“- sako Ian Bostridge.

Tais atradimais jis dalijasi ne tik koncertuose, bet ir savo knygose, kurios, beje išverstos į daugelį kalbų ir sėkmingai perkamos.

Daina kaip dialogas su praeitimi apie dabartį, papildantis Ian Bostridge pomėgius ir interesus.

Galima būtų pašmaikštauti- geriausias tenoras tarp rašytojų ir geriausias rašytojas tarp tenorų.

Romantiška ir realistiška Šuberto „Žiemos kelionė“ – labiausiai tinkantis dainų ciklas atlikėjui – tai geriausia kelionė į praeitį, kad apie tolimą laiką galėtum kalbėti, kaip apie dabartį ir ... ją išgyventum.

Pirmoje pokalbio dalyje dviejų operos solistų pokalbis apie pandemijos gniaužtus, senelio istorinį įvartį į „Bayerno“ vartus, susidomėjimą raganavimu ir apie linksmų dainų sunkumą laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – žiūrėkite šiandien, lapkričio 28 dieną 17.30 per LRT Plius.

Antroje pokalbio dalyje apie jaunatviškas meilės kančias ir serenadas po mylimosios langais, ankštą teatrinį kostiumą Vienos operoje ir apie Šerloką Holmsą bei Borisą Johnsoną ir ... savo kuklumą laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ žiūrėkite gruodžio 5 dieną 17.30 per LRT Plius.