Kultūra

2020.11.27 09:03

Nuo koronaviruso mirė šiemet Lietuvos operoje dainavęs bulgarų tenoras Kamenas Chanevas

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.11.27 09:03

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį pasiekė žinia apie tenoro Kameno Chanevo mirtį. „Nesužvaigždėjęs tenoras, nesitaupydavo – nekeldavo didelių reikalavimų ir buvo labai profesionalus. Su juo buvo lengva dirbti“, – LRT.lt kalbėjo LNOBT direktorius Jonas Sakalauskas. 

Rugsėjo pradžioje K. Chanevas Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatre atliko Kalafo vaidmenį Giacomo Puccini operoje „Turandot“. Tenoro mirties priežastis – COVID-19.

K. Chanevas gydėsi ligoninėje Stara Zagoroje, lapkričio 26 d. pranešė Bulgarijos nacionalinė televizija. Kelios dienos iki jo mirties buvo kreiptasi dėl kraujo plazmos, praneša sofiaglobe.com.

„Jis buvo labai draugiškas, nors ir uždaras, bet geros širdies. Geras dainininkas, atiduodantis save, jo balsas buvo galingas, darė įspdį. Didelis malonumas buvo dirbti kartu“, – LRT.lt teigė LNOBT dirigentas Ričardas Šumila.

„Jis pas mus atliko ne vieną vaidmenį. Puikus tenoras, pasinėręs į darbą. Dainuodavo „Don Karle“ ir „Turandot“ dainavo tiek prieš išeinant į karantiną, tiek naujame sezone. Jis puikiai pasirodė, ketino čia dirbti ir toliau. Tas ryšys buvo glaudus, nevienkartinis. Buvo kolegiškas dainininkas, visuomet atvykdavo pasiruošęs, neišsiduodavo, jei blogai jausdavosi. Linksmas, bent rimtai žiūrėdavo į darbą. Nesužvaigždėjęs tenoras, nesitaupydavo – nekeldavo didelių reikalavimų ir buvo labai profesionalus. Su juo buvo lengva dirbti“, – LRT.lt kalbėjo LNOBT direktorius Jonas Sakalauskas.

Gimęs Sliveno mieste, Chanevas studijavo dainavimą konservatorijoje Bulgarijos sostinėje Sofijoje ir vėliau „Accademia Musicale“ Romoje.

Sceninis debiutas buvo Sofijoje kunigaikštis Rigoleto mieste, prieš atlikdamas daugybę kitų vaidmenų.

Tarptautinė Chanevo karjera jį nuvedė į JAV, Pietų Korėją, Olandiją, Italiją, Portugaliją, Izraelį, Vengriją, Lenkiją ir kitur.

2007 m. jis sėkmingai debiutavo Vienos valstybinėje operoje ir 2007–2008 sezono metu pasirodė kaip Pinkertonas Miuncheno valstybinėje operoje. Kitą sezoną jis pasirodė scenose nuo Tokijo iki Berlyno. Iš viso jis atliko daugiau nei 30 pagrindinių vaidmenų.