Kultūra

2020.11.25 13:09

Ministras skeptiškai vertina siūlymą leisti atsidaryti muziejams: tai nėra gyvybiškai būtina

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.11.25 13:09

Laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga teigia skeptiškai vertinąs Kultūros ministerijos siūlymą nuo gruodžio 10 dienos leisti atnaujinti veiklą muziejams. Ministras akcentuoja, kad esant tokiai sudėtingai situacijai geriausias sprendimas yra atsisakyti visko, kas nėra gyvybiškai svarbu.

„Yra Kultūros ministerijos siūlymai nuo gruodžio 10 d. pradėti jau veikti muziejams, bet aš, tiesą sakant, esu skeptiškas ir manau, kad tikrai per anksti dar yra apie tokius dalykus šnekėti, duoti pažadus kažkam, kad bus lengviau“, – žurnalistams trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį teigė A. Veryga.

„Juo labiau kad mes nematome tikrai dar situacijos gerėjimo, matome tik augimo sulėtėjimą, kuris vis tiek rodo, kad situacija atrodo tikrai sudėtinga“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat primena apie Vyriausybės planus vertinti, ar nereikia priimti griežtesnių sprendimų dėl prekybos centrų veiklos. Ir nors ministras sutinka, kad muziejai galbūt ir gali užtikrinti reikalingas saugos priemones, tačiau akcentuoja, kad geriausiai būtų atsisakyti visko, kas nėra gyvybiškai svarbu.

„Turbūt sutiksite, kad bet kurioje srityje atlaisvinant prasideda tam tikras grandininis efektas. Tada kiti sektoriai pradeda kelti klausimus: kodėl jie, o ne mes, kodėl vieniems galima, kitiems negalima. Aš manau, kad mes, kol situacija yra tokia labai sudėtinga, turėtume atsisakyti visko, kas nėra gyvybiškai būtina“ , – akcentavo A. Veryga.