Kultūra

2020.11.25 16:52

Menininkus prisistatyti feisbuke kvietęs Dambrauskas kovoja su koronavirusu ir siunčia žinią neigėjams

LRT.lt2020.11.25 16:52

Šiaulietis fotomenininkas Vilmantas Dambrauskas per pirmąjį karantiną socialiniame tinkle sukūrė atvirą grupę „Neatšaukti atidarymai“ ir kvietė prisistatyti aktyvius kūrėjus. „Neįtikėtinas dėmesys ir suvokimas... kad gal nebemirsi. Nes dar turi dėl ko“, – dalijosi patirtimi koronavirusu sergantis V. Dambrauskas.

Lapkričio viduryje fotomenininkas savo feisbuko paskyroje paskelbė susirgęs koronavirusu, o antradienį informavo, kad jau paleistas iš Šiaulių ligoninės.

„Jau namie. Išrašė visą palatą. Reiškia, kad keturi sergantieji iš koridorių persikels į palatą. Reiškia, kad gaus gydymą ir rūpestį. [...] Po penkių valandų gulėjimo man atsirado vieta palatoje. Tada jau menkai ką besuvokiau. Tą naktį mirė palatos kaimynas. Kai kartas nuo karto prabusdavau, matydavau stovinčią prie mirštančiojo lovos vieną iš mūsų slaugių. Sudėjusi rankas ant krūtinės tarsi maldai“, – antradienį feisbuke rašė V. Dambrauskas.

„Profesionalumas ir kompetencija. Neįtikėtinas dėmesys ir suvokimas... kad gal nebemirsi. Nes dar turi dėl ko“, – pagerėjusia būsena džiaugėsi menininkas.

V. Dambrauskas apgailestaudamas rašė: „Atskirai apie „nėra jokio COVID-19, „čia tik gripas“. Tokio urvinio bukumo ir tamsumo nebepakeisi.“

Fotomenininkas dėkojo palaikytojams: „Geriau apie žmones, kurie saugosi ir saugo kitus. AČIŪ. Apie Jūsų linkėjimus. Apie tą didžiulį srautą žodžių, skatinimų nepasiduoti. Apie maldas, kurias skyrėte, kad gyčiau. Tai nenusakoma. Tai realiai veikia.“

Taip pat skaitykite

V. Dambrauskas ragino menininkus į „Neatšauktus atidarymus“ kelti savo įrašus ir dalytis kūryba.