Kultūra

2020.11.24 23:20

Tenoras Edgaras Montvidas – apie baimę dėl ateities bei malonius netikėtumus

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.24 23:20

Per karantiną dauguma pasaulio scenose koncertuojančių atlikėjų grįžo į Lietuvą. Tenoras Edgaras Montvidas, netekęs koncertų už Atlanto ir spektaklių Europos teatruose, repetuoja Nacionaliniame operos ir baleto teatre, čia rengiamasi operos „Traviata“ premjerai.

Tenoro E. Montvido sprendimas įsigyti Vilniuje butą tapo pranašišku – solistas, didžiąją metų dalį koncertuojantis žymiausiose pasaulio scenose, dabar dėl pandemijos vis daugiau laiko praleidžia Lietuvoje. Pavyzdžiui, antradienio rytą skubėjo į Nacionalinio operos ir baleto teatro siuvyklą matuotis Alfredo Žermono kostiumo statomoje operoje „Traviata“.

Edgaras Montvidas, netekęs koncertų už Atlanto ir spektaklių Europos teatruose, repetuoja Vilniuje

„Traviatos“ premjera numatyta gruodžio pradžioje, tačiau, matyt, bus nukeliama

„Turbūt vis tiek dabar dar neleis aplinkybės choro kviesti į sceną, orkestrą gal galima įkomponuoti –žiūrovų dalyje pasodinti, išsklaidyti“, – sako E. Montvidas.

Solistas siūlo parengti bent dalį spektaklio ir klasikos išsiilgusiems žiūrovams transliuoti internetu. Naujajame pastatyme E. Montvidas vėl susitiks su Vokietijoje dainuojančia Lietuvos soliste Katerina Tretjakova, taip pat ir su baritonu Kostu Smoriginu. Šiuos daugiausia užsienyje dirbančius solistus dabar galima sutikti Vilniaus gatvėse. Anksčiau gyvenimą planavę artimiausiems dvejiems metams, atlikėjai bene skaudžiausiai pajuto pandemijos pasekmes.

„Reikėjo iš tikrųjų labai tvarkytis su savo emocine higiena, jei taip būtų galima pasakyti, nes iš tikrųjų tos baimės buvo, baimės dėl nežinios, turbūt, kaip ir kiekvienam, esu įsitikinęs visus vienaip ar kitaip palietė ši situacija“, – tikina solistas.

45-erių solistas – vienas ryškiausių Lietuvos atstovų pasaulyje. Jo biografijoje – žymiausios scenos ir partneriai, E. Montvidui patikimi pagrindiniai vaidmenys klasikos veikaluose ir naujų kūrinių premjerose, kaip šį pavasarį Vienos miesto operoje pristatytame šiuolaikinio kompozitoriaus Christiano Josto „Egmonte“.

Savo gyvenimą atlikėjas vadina laimingų atsitikimų suma. Lemtingiausias – kai pateko į Londono karališkosios operos studiją.

„Padainavau perklausoje ir išėjau alaus gerti, galvodamas, kad greičiausiai tikrai man nepavyks, nes konkursas buvo didžiulis. Dainuodamas Kaune koncerte pertraukos metu sužinojau, kad esu pakviestas stažuotis ir staiga mano gyvenimas va taip, per tas keletą minučių apsivertė aukštyn kojomis“, – linksmą istoriją LRT TELEVIZIJAI pasakoja pašnekovas.

Per pirmąjį karantiną Londono gyventojai E. Montvidą galėjo sutikti dainuojantį gatvėse – aktorius Jasonas Flemyngas inicijavo akciją, per kurią žymiausi menininkai rinko lėšas, už kurias vėliau buvo gaminamas maistas dirbantiems medikams.

Dalyvavimas labdaros akcijose, koncertuose, pasak atlikėjo, yra padėka visatai už sėkmę.