Kultūra

2020.11.24 12:59

Muziejai kviečia lankytis virtualiai: Venclovos turas, pavogtas ir sugrįžęs gintaras, gražiausias dvaras

LRT.lt2020.11.24 12:59

Dėl karantino kultūros įstaigoms užvėrus duris, Lietuvos muziejai siūlo ekspozicijas aplankyti virtualiai. Neišėjęs iš namų šiandien gali nemokamai susipažinti su 25-ių muziejų ir Vilniaus pilių teritorijos saugomais turtais, rašoma Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Nuo Lietuvos nacionalinio dailės, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės, Vytauto Didžiojo karo, Lietuvos aviacijos iki Laikrodžių, Šilutės Hugo Šojaus, Medininkų pilies muziejų – kiekvienas atras sau įdomaus kultūros paveldo visuose šalies regionuose ir išgirs netikėčiausių pasakojimų apie krašto istoriją.

Unikalios dviračių, lėktuvų, senovinių ginklų kolekcijos, įspūdingos 16–21 a. Lietuvos dailės ekspozicijos, pavogto ir grąžinto trečiojo pagal svorį gintaro luito Europoje 3D modelis, vienas vertingiausių 15–17 a. auksinių monetų ir brangiųjų metalų dirbinių lobių, gražiausia išlikusi dvaro sodyba – buvusi kunigaikščių Oginskių rezidencija, paties poeto, vertėjo, profesoriaus Tomo Venclovos vedamas turas po vaikystės namus – visa tai ir dar daugiau muziejai kviečia pamatyti neišėjus iš namų.

Į virtualią kelionę gali vykti ir pats, ir kviesti bičiulius iš viso pasaulio – nauji muziejų virtualūs turai parengti lietuvių ir anglų kalbomis. Tai yra puiki priemonė norintiems susiplanuoti keliones po Lietuvą ir pamatyti šalį kitu kampu. Virtualius turus lydi ir įspūdingi vietovių vaizdai iš paukščio skrydžio.

Muziejai ypač tikisi mokytojų, dėstytojų, mokinių ir studentų dėmesio. Profesionalių gidų vedami virtualūs turai sėkmingai gali būti pasitelkti nuotolinėms pamokoms ir neformaliam mokymuisi.

Visi muziejų virtualūs turai – LIMIS portale. Muziejų iš paukščio skrydžio vaizdo įrašai – jutube platformoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt