Kultūra

2016.02.17 12:03

Paskelbta grupės „Muse“ koncerto Lietuvoje data ir vieta

15min.lt 2016.02.17 12:03

Trečiadienį oficialiai pranešta, kad „Muse“ pasaulinio turo „Drones World Tour“ koncertas įvyks birželio 17 dieną didžiausioje Lietuvoje „Žalgirio“ arenoje. Tai bus pirmoji „Muse“ viešnagė mūsų šalyje.

„Muse“ daugiau nei dešimtmetį yra viena ryškiausių pasaulio grupių, kurią pakviesti į Lietuvą mus nuolat ragino ir aktyvūs jos gerbėjai Lietuvoje. Džiaugiamės, kad pagaliau galime pranešti apie pirmąjį „Muse“ vizitą į mūsų šalį“, – sako koncerto organizatoriaus „Live Nation Lietuva“ atstovas Deividas Afarjanc.

Pasauliniame ture „Muse“ pristato pernai išleistą albumą „Drones“, kuris pasiekė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos, JAV ir kitų šalių „topuose“ – iš viso šis įrašas tapo populiariausiu net 23 valstybėse, tarp jų – Prancūzijoje, Japonijoje ir Australijoje. Beje, „Grammy“ ceremonijoje, kuri vėlų pirmadienio vakarą įvyko Los Andžele, šis „Muse“ darbas pelnė geriausio metų roko albumo apdovanojimą.

„Drones World Tour“ gastrolės pernai gegužę prasidėjo Didžiojoje Britanijoje, jų metu grupė jau aplankė didžiausius Europos festivalius (tokius kaip „Roskilde Festival“ Danijoje, „Download“ Didžiojoje Britanijoje, „Pinkpop“ Olandijoje), taip pat – Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos arenas.

„Nesibaigiantis pakilimas, šuoliai nuo vienos viršūnės ant kitos – tai siūlo „Muse“ koncertas, panaudodamas visas įmanomas muzikos ir vaizdo priemones“, – taip grupės pasirodymą apibūdino JAV dienraštis „The New York Times“.

Šį mėnesį „Muse“ pradės naują pasaulinio turo etapą Europoje, kurio metu suplanuoti net šeši koncertai Paryžiuje, keturi pasirodymai didžiojoje Londono „O2” arenoje, šeši – Milano „Mediolanum Forum“. Grupė taip pat koncertuos Vokietijoje, Belgijoje, Airijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Danijoje, Suomijoje ir kitose Europos šalyse. Į grupės maršrutą šįkart įtraukta ir Lietuva.

1994-aisiais susibūrusi grupė „Muse“ yra išleidusi septynis albumus, kurie parduoti daugiau nei 17 milijonų egzempliorių tiražu.

Dramatiškas skambesys, drąsūs eksperimentai, unikaliai emocingas dainininko Matto Bellamy vokalas ir neprilygstami pasirodymai grupę iškėlė į aukščiausią populiarumo lygą. Grupės pasiekimai įvertinti penkiais MTV Europos, šešiais „Q“, aštuoniais NME, dviem Britų muzikos apdovanojimais ir 2011-aisiais pelnyta „Grammy“ statulėle už geriausią roko albumą „The Resistance“.

Kaip ir ankstesnius „Muse“ darbus, naująjį albumą „Drones“ įkvėpė mokslinė fantastika, technologijos ir neįprastos teorijos – temos, itin dominančios grupės dainininką Mattą Bellamy. Albumo kūriniai pasakoja istorijas apie žmogiškumą žudančius išradimus ir tamsias politikos bei sąžinės kerteles.