Naujienų srautas

Kultūra2016.02.14 23:46

Rusų menininkų darbuose – Lietuvos kurorto vaizdai

Birštono kurhauze atidaryta žiemos plenero dalyvių darbų paroda. Ši paroda vėliau persikels į Sankt Peterburgą, iš ten atvykę menininkai tapė Nemajūnų ir Birštono apylinkes. 

Devyni jauni menininkai iš Sankt Peterburgo dvi savaites tapė Birštono ir Nemajūnų apylinkes. Visi jie į Lietuvą atvyko pirmą kartą. Birštono plenerai organizuojami sekant dailininko Nikodemo Silvanavičiaus kūrybos keliais. N. Silvanavičius, baigęs Sankt Peterburgo dailės akademiją, vėliau Lietuvos ir Rusijos bažnyčioms kūrė mozaikas ir paveikslus.  

„Manoma, kad N. Silvanavičius prisidėjo kuriant Sankt Peterburgo Isakijaus katedros interjerą – kartu su rusų tapytojais tapė freskas, įvairius piešinius. Jo pėdsakai mūsų [Birštono – LRT.lt] apylinkėse labai dideli: Jiezno ir Nemajūnų bažnyčiose nutapyti centriniai altoriai. Bent po vieną paveikslą yra Punios, Prienų, Stakliškių bažnyčiose“, –  sakė monsinjoras, Birštono Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Jonas Danilevičius.

Plenero dalyviai nutapė dvi dešimtis paveikslų. Jie papildys šeštus metus vykstančių Birštono plenerų darbų kolekciją. 

„Tai yra realistiniai etiudai iš Nemajūnų, vienas vaikinas tapė lietuviškus mitus ir pasakas. Kūrinius kūrėm naudodami drobes, akrilą, temperą, aliejus, taip pat padarėm daug eskizų laisva tematika. Visiems tai – labai įdomi patirtis, nes kai važiavom, nežinojom, kur važiuojam“, – kalbėjo plenero kuratorė iš Sankt Peterburgo Marta Žuravskaja.

„Aš daug eksperimentuoju, nes esu skulptorius, baigęs dailės akademiją ir dar įgijęs knygų grafiko specialybę. Mūsų plenero komanda – labai įdomi. Visi menininkai labai skirtingi, turintys savitą tapymo stilių ir požiūrį į meną“, – sakė vienas iš plenero dalyvių Ivanas Lopatinas.

Kitas Birštono pleneras – vasarą. Į jį taip pat pakviesti profesionalūs menininkai  iš Sankt Peterburgo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi