Kultūra

2016.02.13 21:07

M. K. Čiurlionio muziejaus istorija nugulė į knygą

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialinio muziejaus Druskininkuose istorija sugulė į dailininko ir menotyrininko Adelberto Nedzelskio knygą. Muziejus įkurtas menininko tėvų sodyboje, kurioje jis gyveno ir kūrė, Mikalojų Konstantiną Čiurlionį mena darbo kambaryje išlikę molbertas ir dažų dėžutės. 

Tris dešimtmečius Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialiniam muziejui vadovavęs menotyrininkas Adelbertas Nedzelskis sako esąs dėkingas Čiurlionio seserims Jadvygai ir Valerijai, padėjusioms pažinti paslaptingąjį Čiurlionį.

Pagal Čiurlionio seserų atsiminimus taip pat buvo atkurtas gyvenamojo namo ir muzikos namelio interjerai. Remiantis menininko užrašais ir žmonai Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei rašytais laiškais sutvarkyta sodybos aplinka.

Čiurlionis šiuose namuose buvo dažnas svečias, tai byloja jo darbo kambaryje išlikęs molbertas ir dažai. Jis čia sukūrė žymiausius muzikos ir tapybos kūrinius.

Pasak knygos apie muziejų autoriaus, per memorialinio muziejaus gyvavimo pirmuosius tris dešimtmečius muziejų aplankė daugiau nei pusantro milijono svečių.

Kasmet muziejuje vyksta tarptautinis menų ir fortepijoninės muzikos festivalis, įvairios parodos ir koncertai.