Kultūra

2016.02.12 10:24

Prasidedančioje Berlinalėje – brolių Coenų pasiaiškinimai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.12 10:24

Penktadienį Vokietijos sostinėje rimtą darbą pradeda garsiojo Berlyno kino festivalio žiuri, kuriai vadovauja aktorė Meryl Streep. 11 dienų truksiančios Berlinalės dalyviai varžosi dėl prestižinio „Auksinio lokio“ apdovanojimo. Jau patį pirmąjį festivalio vakarą savo kūrybą pristačiusiems garsiems režisieriams teko teisintis, kodėl jie nesiima rimtų temų – pavyzdžiui, pabėgėlių krizės.

Berlyno kino festivalis prasidėjo šmaikščia režisierių Ethano ir Joelio Coenų komedija „Šlovė Cezariui“. Filme, kuriame vaidina George`as Clooney, pavaizduota viena Holivudo kino kompanijos diena šeštajame dešimtmetyje.

Nors filmas iš dalies yra net istorinis, tačiau po peržiūros filmo kūrėjų komanda sulaukė kritikos, – neva už per daug lengvo žanro kūrinį, kai pasaulį krečia pilietinai karai ir pabėgėlių krizės. Broliai Coenai aiškinosi, kad niekas negali liepti menininkui nagrinėti vieną ar kitą konkrečią temą.

G. Clooney pasakė, kad planuoja susitikti su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir pasiūlys kino kūrėjų paslaugas sprendžiant pasaulines problemas.

Berlinalėje bus vienas dokumentinis filmas apie dabartinius pabėgėlius – tai juosta „Gaisras jūroje“ apie niūriai pagarsėjusią Lampedūzijos salą, per kurią į Europą atkeliavo dešimtys tūkstančių pabėgėlių iš Tuniso.