Kultūra

2016.02.11 11:44

Savavališkai nugriauta kareivinių siena Kaune turės būti atstatyta

BNS2016.02.11 11:44

Kauno Žemųjų Šančių kareivinių pastato sieną išgriovusios bendrovės atstovui skirta 860 eurų bauda, o bendrovė įpareigota atstatyti sieną.

Tokį sprendimą priėmė Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno skyrius, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą dėl Žemųjų Šančių kareivinių pirmojo pastatų komplekso pastato šiaurės rytinio fasado sienos savavališko išgriovimo.

Nustatyta, kad rangovas, vykdydamas pastato valymo ir metalinių vartų demontavimo darbus A. Juozapavičiaus prospekte, neturėdamas paveldosaugininkų pritarimo, išgriovė dalį pastato šiaurės rytinio fasado sienos, pranešė KPD.

Rangovas motyvavo savo veiksmus tuo, kad sienos būklė buvo labai bloga, įrengti sienoje tarybiniai vartai buvo demontuoti ir dalis sienos nugriuvo savaime, kitą dalį sienos nuardė rangovas savo iniciatyva.

Išnagrinėjus bylos aplinkybes rangovo atstovui skirta maksimali įstatyme numatyta 860 eurų bauda ir įteiktas reikalavimas atstatyti sieną į pirminę padėtį. Pasak pranešimo, rangovas pažeidimo neginčijo, baudą sumokės, pažadėjo ateityje nenusižengti bei atstatyti nugriautą sieną.