Kultūra

2020.11.10 23:37

Po vyriausiojo režisieriaus konkurso Rusų dramos teatre – įtarimai, kad atranka vyko neskaidriai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.10 23:37

Lietuvos rusų dramos teatre vykusios atrankos į vyriausiojo režisieriaus pareigas suskaldė teatro bendruomenę. Konkurse dalyvavę režisieriai sako, esą jis vyko neskaidriai, teatro vadovybė vadina gandais.

Spalio pabaigoje dalyvavusi Lietuvos rusų dramos teatro atrankoje į vyriausiojo režisieriaus pareigas, režisierė Linda Urbona šią atranką vadina spjūviu į veidą Lietuvos teatro režisieriams. Režisierė teigia, esą atranka buvo paskelbta tokiu būdu, kad apie ją sužinotų kuo mažiau šios srities profesionalų. Pasak jos, apie tai buvo paskelbta tik Užimtumo tarnyboje, bet ne ten, kur režisieriai ieško darbo, o čia paskelbti teatrui reikėjo esą dėl to, kad numatytasis žmogus – ne Lietuvos pilietis.

„Teatras visada skelbia savo puslapyje, kad ieško valytojo ar dar ko, o čia nebuvo jokios informacijos, išskyrus ten, kur nebūna niekada“, – tikina režisierė Linda Urbona.

Aistros dėl atrankos į vyr. režisieriaus pareigas Lietuvos rusų dramos teatre: konkursą laiko neskaidriu

Teatro vadovė Olga Polevikova tai vadina gandais, kuriuos skleidžia atrankoje dalyvavęs asmuo, kuriam šį kartą atrankoje nepasisekė. Pasak jos, atrankoje, kuri vyko spalio 21, 22 ir 26 dienomis, dalyvavo 4 kandidatai. Teatro vadovė teigia, kad jie buvo pristatyti teatro meno tarybai ir jokių pretenzijų dėl pasirinkto kandidato ji nesulaukusi. Ji atsakymą į klausimus pateikė raštu.

„Konkursas skelbiamas tik teatro vadovo pareigoms, šią atranką skelbia ir vykdo Kultūros ministerija. Atranka į vyriausiojo režisieriaus pareigas, kaip ir į kitas pareigybes, vyksta bendra tvarka. Teatro vadovas atsakingas už sau tiesiogiai pavaldžių darbuotojų ir padalinių vadovų atranką. (...) Vyriausiasis režisierius yra tiesiogiai pavaldus teatro vadovui“, – sako O. Polevikova.

Šią atranką laimėjo režisierius iš Rusijos – Vladimiras Gurfinkelis, kuris šiame teatre pastatė spektaklį „Valia“. L. Urbona sako šioje istorijoje kvestionuojanti ne pasirinktojo režisieriaus kaip profesionalo kandidatūrą, bet teatro vadovybes veiklą.

„Yra taisyklės, protokolas, tvarka, komisija, jei viskas tvarkingai, mums turėtų būti atsakyta, nes vienas iš esminių dalykų – komisija turi būti sudaroma, o mes turėjome susitikimą tik su Olga ir pavaduotoja. Tada man įdomu, kokios yra kompetencijos, ar leidžia nuspręsti, o jei buvo komisija, kokia ji buvo. Jei tai tarptautinis konkursas, tai kur, per kokias bendruomenes ta informacija buvo?“ – klausia L. Urbona.

Kultūros ministerija teigia, šiuo metu informacija dėl šios atrankos tikrinama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt