Kultūra

2016.02.07 23:06

Kaune – parama kultūros paveldo objektų savininkams

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.07 23:06

Kauno savivaldybė siūlo paramą kultūros paveldo objektus tvarkantiems savininkams, tam biudžete numatyta 400 tūkst. eurų. Gyventojai galės gauti iki pusės darbams reikalingos sumos.

Tarpukariu statytą profesoriaus Antano Gylio namą nusipirkęs verslininkas Edmundas Kolevaitis sako, kad tvarkyti vieną labiausiai paveldo apsaugos specialistų saugomų namų Putvinskio gatvėje – brangu. Pasak namo savininko, restauruojant kiekvieną interjero detalę reikia laikytis griežtų reikalavimų. 

Savo lėšomis namą remontuojantis verslininkas skaičiuoja, kad investicijos atsipirks tik po kelių dešimtmečių. Pasak jo, tvarkantiems kultūros paveldo objektus finansinė valstybės parama tikrai reikalinga.

„Jei būčiau galvojęs vien apie investicijas ir verslą, šio namo nebūčiau pirkęs. Remontuodamas šį namą jį pamilau, kaip sakoma, apetitas atsirado bevalgant“, – aiškina E. Kolevaitis.

Kauno savivaldybė gyventojams, kurie ketina tvarkyti Naujamiestyje, Senamiestyje ar Žaliakalnyje turimus kultūros paveldo objektus, planuoja paskirstyti 400 tūkst. eurų. Pernai šiai programai buvo skirti 29 tūkst. eurų, paramą gavo trys objektai.

Kaip teigia Kauno vicemeras Simonas Kairys, paramos dydis gali siekti iki pusės renovacijos darbų vertės, ir ji skiriama fizinių asmenų valdomiems pastatams. „Gyventojai domisi šia parama, ir aš manau, kad Kaunas pamažu šviesės, žmonės domėsis galimybėmis, ir mums pavyks Kauno skaudulius paversti šviesuliais“, – tikisi S. Kairys.

Verslininkai savivaldybei siūlo pagalvoti ir apie lengvatas paveldo objektus tvarkantiems savininkams. Pavyzdžiui, jie kurį laiką  galėtų nemokėti nekilnojamojo turto mokesčio. Esą tai paskatintų gyventojus imtis darbų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.