Kultūra

2016.02.07 13:22

Amerikos režisierių gildijos pagrindinis apdovanojimas atiteko meksikiečiui A. G. Inarritu

BNS2016.02.07 13:22

Meksikiečio kino kūrėjo Alejandro Gonzalezo Inarritu viltys pelnyti „Oskarą“ padidėjo šeštadienį, kai Amerikos režisierių gildija (DGA) skyrė jam savo pagrindinį apdovanojimą, laikomą svarbia užuomina prognozuojantiems, kam atiteks šių metų JAV Kino akademijos apdovanojimai.

A. G. Inarritu buvo pripažintas geriausiu režisieriumi už keršto ir išgyvenimo istoriją „Hju Glaso legenda“ (The Revenant), likus trims savaitėms iki kasmetinių Holivudo apdovanojimų sezono kulminacijos.

Jis tapo pirmuoju režisieriumi, dukart iš eilės laimėjusiu pagrindinį DGA apdovanojimą: prieš 12 mėnesių A. G. Inarritu atsiėmė apdovanojimą už juodojo humoro komediją „Žmogus paukštis“. Prognozuojama, kad šis kino kūrėjas gali tikėtis dvigubos sėkmės ir per „Oskarų“ dalybas, nes Kino akademija pernai pripažino „Žmogų paukštį“ geriausiu filmu.

52 metų A. G. Inarritu taip pat pelnė „Auksinį gaublį“ kaip geriausias režisierių už savo naujausią filmą, pasakojantį apie XIX a. kailinių žvėrelių medžiotoją Hju Glasą, kurį suvaidino Leonardo DiCaprio, taip pat pretenduojantis gauti „Oskarą“.

„Jaučiuosi susikuklinęs, nepaprastai laimingas, o labiausiai – nepaprastai dėkingas“, – A. G. Inarritu sakė kitiems kino kūrėjams, susirinkusiems viešbutyje „Hyatt Regency Century Plaza“ Los Andželo rajone Senčeri Sityje.

„Jaučiuosi tarsi būčiau apkabintas savo kolegų, dėl kurių žiema atrodo šiltesnė“, – pridūrė jis.

Apsiašarojęs A. G. Inarritu padėkojo savo velioniui tėvui, mirusiam prieš dvejus metus, taip pat daugeliui meksikiečių, dirbančių tame viešbutyje.

„Leiskit pasakyti – jie tikrai nėra tokie žmonės, kaip juos apibūdino Donaldas Trumpas“, – pareiškė jis, turėdamas omenyje JAV prezidento kampanijos žvaigždę respublikonų stovykloje, kuris itin neigiamai atsiliepė apie Jungtinėse Valstijose dirbančius imigrantus meksikiečius.

A. G. Inarritu pranoko britą režisierių Ridley Scottą, kuris buvo nominuotas geriausio režisieriaus apdovanojimui už kosminį trilerį „Marsietis“ (The Martian), pasakojantį apie Marse įstrigusį astronautą. Ši kino juosta taip pat laikoma viena iš pagrindinių pretendenčių pelnyti „Oskarų“ per ceremoniją, kuri vyks vasario 28 dieną.

„Marsietis“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Mattas, sausį laimėjo du „Auksinius gaublius“: filmas buvo pripažintas geriausia komedija, o M. Damonas – geriausiu komedijos aktoriumi.

Tačiau 78 metų R. Scottas dar niekada nėra pelnęs pagrindinio apdovanojimo per DGA ceremoniją arba „Oskarų“ dalybas.

Pagrindiniam DGA apdovanojimui taip pat buvo nominuotas režisierius Tomas McCarthy už dramą apie seksualinį išnaudojimą Katalikų Bažnyčioje „Spotlight“; Adamas McKay – už „Didžiąją skolą“ (The Big Short) apie nekilnojamojo turto įkeitimo krizę ir George`as Milleris, sukūręs distopinį futuristinį veiksmo filmą „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (Mad Max: Fury Road).

Per DGA ceremoniją buvo įteiktas naujas apdovanojimas už pasiekimus režisūroje šios srities debiutantui, kuriuo tapo britų rašytojas ir scenaristas Alexas Garlandas, pernai sukūręs mokslinės fantastikos filmą „Ex-Machina“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.