Kultūra

2020.11.05 08:45

Būsimą švietimo ministrą prezidentūra mato ir kaip autoritetą bendruomenėje, ir turintį politinės patirties

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.11.05 08:45

Trijų partijų derybos dėl būsimos centro dešinės koalicijos sutarties prasidės artimiausiomis dienomis, tikimasi, kad netrukus po to ims aiškėti ir būsimųjų kandidatų į ministrus pavardės, teiksimos Gitanui Nausėdai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovauti turėtų žmogus, artimas švietimo bendruomenei, o taip pat ir turintis politinės patirties, sako šią sritį kuruojanti prezidento patarėja.

„Formuojant Vyriausybę ir aptariant ministrų kandidatūras laikomasi tų principų, kurių laikomasi nuolat. Tai turi būti gerovės valstybe grindžiami principai, į tai, kalbant apie švietimo sektorių, ir bus atsižvelga“, – ketvirtadienį LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė prezidentūros Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Jolanta Karpavičienė.

Teigiamai vertinama tai, jog švietimu vieną iš kelių didžiausių prioritetų įvardijo visos trys prie koalicijos derybų stalo esančios partijos bei patikslino, ko bus tikimasi iš būsimojo ministro.

„Reikia, kad ministerijai vadovautų žmogus, kuris visų pirma būtų autoritetas švietimo bendruomenėje, turėtų jos pasitikėjimą, žinotų kaip sistema veikia, bet kartu turėtų politinį svorį, politinę patirtį. Tai turėtų būti veržli, į pokyčius linkusi asmenybė, gebanti telkti tiek politinę komandą, tiek visą švietimo bendruomenę, o žvelgiant plačiau – ir visą Lietuvą, nes švietimas yra ilgalaikė mūsų ateitis, į ją turime labai atsakingai investuoti“, – sakė patarėja.

Premjere numatoma Ingrida Šimonytė trečiadienį dar kartą buvo susitikusi su prezidentu Gitanu Nausėda. Pasak J. Karpavičienės, kalbant apie švietimo ministeriją, „asmenybė viena kita yra paliečiama, bet konkrečiai dar nėra tariamasi“.

„Kaip ir buvo skelbta, kalbamasi apskritai dėl pačių principų sudarymo, dėl koalicijos programos, jos prioritetų“, – sakė patarėja.