Kultūra

2016.02.05 14:15

Tricky: koncertuose atiduotu save ir tai yra svarbiausia

LRT.lt, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2016.02.05 14:15

Penktadienį menų fabrike „Loftas“ savo naująjį projektą „Skilled Mechanics“ pristatysiantis kultinis britų prodiuseris Tricky praėjusios savaitės pabaigoje dar kartą nustebino savo gerbėjus. Internete pasirodė naujas jo įrašas su legendine britų grupe „Massive Attack“, apie kurio išleidimą jau kuris laikas sklandė įvairiausi gandai.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ laidos studijoje atlikėjas nebuvo linkęs atskleisti, kas jo gerbėjų laukia penktadienio vakarą.

„Niekada neskatinu žmonių kažko tikėtis. Niekada negali žinoti. Koncertas susidaro iš komunikacijos – auditorijos ir grupės – jei komunikacija yra gera, viskas pavyks. Aš nesu tas artistas, kuris daro didelį šou – aš tiesiog atiduodu save. Ir tai yra svarbiausia“,– sakė Tricky.

Naujausias triphopo sunkiasvorių darbas ir trumpametražis albumas „Ritual Spirit“ muzikos prekių parduotuves ir internetą pasiekė praėjusį ketvirtadienį. Jame puikuojasi keturios visiškai naujos britų grupės kompozicijos. Šį mini albumą sudaro keturi visiškai skirtingi kūriniai, įrašyti kartu su „Mercury“ prizo laimėtojais britais „Young Fathers“, hiphopo atlikėju Roots Manuva ir kylančiu naujoku iš Jungtinės Karalystės Azekel.

Pagrindinį jo singlą „Take It There“, įrašytą su Vilniuje laukiamu Tricky, lydi vaizdo klipas, kuriame žinomas JAV aktorius ir „Oskarų“ nominantas Johnas Hawkesas blaškosi po naktinį miestą. Vaizdo klipą, kuris praėjusį savaitgalį sulaukė daug muzikos žiniasklaidos dėmesio, režisavo pripažintas japonų režisierius Hiro Murai. 

Šio vaizdo klipo režisierius jau senokai pelnė muzikos pasaulio atstovų simpatijas ir kuria vaizdo klipus tokiems atlikėjams kaip Chet Faker ir David Guetta. Praėjusiais metais „MTV“ vaizdo klipų apdovanojimuose „VMA“ jis buvo nominuotas už geriausią režisieriaus darbą.

Sausio pradžioje „Massive Attack“ pasirinko visiškai netradicinį būdą priminti apie save ir išleido „iPhone“ platformai skirtą programėlę „Fantom“, kuri grupės gerbėjams leidžia atkurti ir keisti grupės „Massive Attack“ pasiūlytus garsus. Technologija leidžia pasirinkti norimą ritmą ir harmoniją pagal vartotojų širdies plakimo ritmą.

„Massive Attack“ taip pat paskelbė sugrįžimo koncertų turą, kuriame vien vasarį suplanuoti pasirodymai Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Liuksemburge, Belgijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Prancūzijoje. Šiame ture dabartiniai grupės „Massive Attack“ nariai Grantas Marshallas ir Robertas Del Naja į pagalbą pasikvietė Vilniuje jau matytą britų grupę „Young Fathers“ – būtent jie „apšildys“ jų turą Europoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.