Kultūra

2016.01.30 02:50

Telšiuose rengiamas naujas restauravimo centras

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.30 02:50

Telšiuose baigiamas įrengti Kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centras. Jame bus restauruojami Žemaitijos muziejų eksponatai, atkeliavę iš aplinkinių dvarų, praktiką atliks studentai restauratoriai, vyks edukaciniai užsiėmimai.

Telšių centre įrengti Kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centrą prireikė apie pusę milijono eurų valstybės ir europinių lėšų. Nors oficialus atidarymas numatytas balandį, jau dabar čia atliekami baldų restauravimo ir kultūros paveldo tyrimo darbai.

„Dirbame su Mažeikių muziejumi, su Kretingos muziejumi, taip pat su Žemaičių muziejumi „Alka“ ir šiuo metu vyksta jų objektų restauravimo darbai, kurie bus eksponuojami šioje erdvėje“, – apie centrą pasakoja Telšių Kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro tyrėjas Ramūnas Banys.

Pasak centre jau dirbančių kelių restauratorių ir kultūros paveldo tyrėjų, dažniausia pas juos atkeliauja 19 amžiaus antrojoje pusėje, 20-ojo amžiaus pradžioje ar tarpukaryje pagamintų baldų, namų apyvokos daiktų.

„Pas mus į dirbtuves patenka darbai iš muziejų ir aplinkinių dvarų kartais labai prastos būklės. Mes jiems stengiamės suteikti pirmykštį estetinį vaizdą, kokie jie anksčiau atrodė ,naudojame tuometines naudotas technologijas, medžiagas“, – sako meninių baldų restauratorius Ramūnas Balsevičius.

Šiuo metu Žemaitijoje į kultūros paveldo objektų registrą įtraukta per 7 tūkst. objektų. Vien Telšių rajono muziejų fonduose saugoma apie 80 tūkst. eksponatų, iš kurių bemaž pusė laukia restauratorių rankų.