Naujienų srautas

Kultūra2016.01.28 23:20

Fotoparodoje Kaune – dialogas tarp Žemės ir kitų planetų

Londone gyvenanti fotomeninkė Geistė Marija Kinčinaitytė parodoje „Tu priklausai man“ kviečia pagalvoti, kaip suvokiame vaizdus, kurie mums atsiunčiami kaip atvirukai iš kitų planetų. Netradicinio projekto idėja jaunai menininkei kilo stebint intensyvėjantį nežemiškų teritorijų kolonizavimą technologijomis ir vaizdais.

G. M. Kinčinaitytė parodos lankytojams, kaip sako pati – Žemės ir ne Žemės gyventojams, siūlo pasukti galvą, kuri nuotrauka pačios autorės daryta Islandijoje, o kuri – Marso paviršiumi keliaujančių robotų. Fotografė sako norinti kalbėti apie vaizdo ir technologijų santykį, kaip vaizdai iš kitų planetų mus prie jų priartina.

„Išeina toks tarsi dialogas: čia pristatomi iš NASA archyvų panaudoti vaizdai, kurie mus priartina prie Žemės, ir atvirkščiai – žemiškieji vaizdai, užfiksuoti mano kameros ir mano akies, priartina Žemę prie kažko nežemiško“, – apie parodą kalbėjo fotoparodos autorė.

Iš Šiaulių kilusi ir Londone gyvenanti menininkė Goldsmitho universitete baigė medijų ir komunikacijų bakalauro bei magistro studijas filmų ir ekranų srityje. Laimėjusi pernykštį Kauno fotografijos galerijos konkursą, ir surengė joje parodą.

Parodą „Tu priklausai man“ Kauno fotografijos galerijoje galima apžiūrėti iki vasario 21 d. Projektą menininkė ketina tęsti ir ateityje surengti simpoziumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi