Kultūra

2020.10.26 12:18

Poezijos vakaras bus dedikuotas solidarumui su Baltarusijos demokratine opozicija

LRT.lt2020.10.26 12:18

Pagal projektą „Sava, poezijos, kalba – skirtingoms tautoms“ asociacija „Slinktys“ kartu su Trečiojo amžiaus akademija ir Lenkijos institutu Vilniuje spalio 27 d. Lenkų kultūros namuose kviečia į poezijos vakarą, kuris dedikuotas solidarumui su Baltarusijos demokratine opozicija, rašoma asociacijos „Slinktys“ pranešime žiniasklaidai.

Asociacijos „Slinktys“ vykdomo projekto „Sava, poezijos, kalba – skirtingoms tautoms“, poezijos ir muzikos vakaras, vyksiantis Lenkų kultūros namuose, dedikuojamas solidarumui su Baltarusijos demokratine opozicija – 2020 m. EP Sacharovo premijos laureate.

Pastaraisiais mėnesiais lietuvių rašytojai organizavo kelis panašius renginius. Prie jų prisijungė menininkai, kuriantys įvairiomis Lietuvos tautinių mažumų kalbomis. Tarp jų aktyviausia yra lenkų literatūrinė bendruomenė, kurios iniciatyva drauge su „Slinktimis“ šiemet šiemet buvo surengtas tarptautinis virtualus festivalis „Poezijos tiltai | Mosty poetyckie“ ir tautinių mažumų programa „Poezijos pavasario“ festivalyje.

Įvairiomis kalbomis kuriantys Vilniaus rašytojai Lenkų kultūros namuose skaitys savo kūrybą. Renginyje dalyvaus: Greta Ambrazaitė, Alina Borženkaitė, Agnieszka Masalytė, Faustyna Zawalska, Romuald Ławrynowicz, Aleksander Śnieżko, Tadas Žvirinskis ir Juozas Žitkauskas.

Šis poezijos vakaras – bagiamasis projekto „Sava, poezijos, kalba – skirtingoms tautoms“ renginys, kuris dėl Covid-19 pandemijos paskelbto karantino, atkeltas iš pavasario. Jo metu taip pat surengta keletas susitikimų Vilniaus ir Pietryčių Lietuvos gimnazijose.