Kultūra

2016.01.27 18:41

„Žiemos ekranuose“ – prancūziški filmai apie šeimą

LRT televizijos laida „Durys atsidaro“, LRT.lt2016.01.27 18:41

Sausio 21-ąją startavo dvi savaites trunkantis prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“. Šiais metais festivalis kvies pažvelgti į gyvenimiškas šeimos situacijas – džiaugsmingas, liūdnas ir sudėtingas, sako jo organizatoriai.

„Visuomet ieškome universalios, visapusiškos temos, kuri būtų įdomi žiūrovui, tad šiemet ja tapo šeima. Migracijos tema taip pat yra visapusiška, tad ji bus paliesta kai kuriuose filmuose. O pasirinkta šeimos tema – tarsi tiltas tarp lietuvių ir prancūzų kultūrų“, – pasakoja prancūzų kultūros atašė Lysianne Caro.

„Žiemos ekranų“ organizatorių teigimu, atrenkant filmus atsižvelgiama ne tik į Lietuvos žiūrovus, bet ir Prancūzų instituto reikalavimą festivalyje transliuoti naujausius įvairių žanrų prancūzų filmus.

Festivalio programa skiriama į dvi dalis: pagrindinę (filmai, sukurti 2014 m. pabaigoje – 2015 m.) ir retrospektyvinę (nuo 1945 iki 2012 m. pagal knygas sukurti filmai).

„Norime pasidžiaugti, kad „Žiemos ekranai“ vyksta ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Kino kultūrą bandome skleisti ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose“, – tikina prancūzų kultūros atašė.

Kokius filmus pamatyti kviečia kino festivalis? Atsakymas – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Durys atsidaro“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.