Kultūra

2020.10.23 10:39

Miltinio dramos teatre atšaukti spektakliai: 26 darbuotojai saviizoliacijoje

atnaujinta 12.46
Raimonda Mikučionytė, „Jūsų Panevėžys“, LRT Radijo naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.23 10:39

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre iki lapkričio 5 dienos nebus rodomi spektakliai. J. Miltinio dramos teatro Vidaus administravimo skyriaus vadovė Neringa Jankauskienė LRT RADIJUI patvirtino, kad vienam teatro darbuotojui COVD-19 patvirtintas. 

Tokią rekomendaciją pateikė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kai paaiškėjo, jog vienas tetaro darbuotojas pasijuto prastai, o šeimos gydytojas jam rekomendavo pasidaryti COVID-19 testą. Saviizoliacijoje šiuo metu yra 26 teatro darbuotojai, tarp kurių yra ir aktorių.

„Spektaklius atšaukėme ne todėl, kad būtume buvę tam įpareigoti, o todėl, kad nebeturime žmogiškųjų išteklių spektakliams rodyti“, – LRT RADIJUI teigė N. Jankauskienė.

J. Miltinio dramos teatro vadovas Antanas Venckus naujienų portalui JP patvirtino, kad į teatrą įsisuko COVID-19.

„Varėnoje iki spalio 26 dienos vyksta D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. J. Miltino teatras spalio 20 dieną rodė spektaklį ir, grįžus iš gastrolių, paaiškėjo, kad vienas iš darbuotojų pasijuto blogai. Buvo įtariama, kad jam – koronavirusas. Iš viso dabar saviizoliacijoje yra 26 teatro darbuotojai. Taip elgtis rekomendavo NVSC“, – aiškino A. Venckus.

Testo rezultatai paaiškėjo penktadienį popiet.

„Festivalyje buvo rodyta premjera „Irano konferencija“. Grįžus iš festivalio paaiškėjo, kad vienas žmogus pasijuto prastai ir šeimos gydytojas rekomendavo pasidaryti testą. NVSC atiduoti kitų žmonių kontaktai, kurie taip pat vyko į gastroles. Iš viso saviizoliacijoje – 26 asmenys, ar jie darysis testus – sprendžia patys“, – informavo N. Jankauskienė.