Kultūra

2020.10.21 22:50

Žiūrovai pagaliau susitiks su Remyga 90-ųjų Šiauliuose: režisierius Koršunovas tai vadina dideliu nuotykiu

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.21 22:50

Dėl pandemijos jubiliejinio 90-ojo sezono negalintis pradėti Valstybinis Šiaulių dramos teatras planuoja daugiau gastrolių ir premjerinius spektaklius rodys kituose miestuose. Jau pusmetį vis nukeliamas pagal Rimanto Kmitos pjesę, Oskaro Koršunovo režisuojamas spektaklis „Remyga“ ketvirtadienį bus parodytas Anykščiuose. Spektaklyje vaizduojamas dešimtasis dešimtmetis, Sovietų Sąjungos griūtis, Lietuvos atgimimas ir to meto šiauliečių dvasiniai ieškojimai. 

Spektaklis „Remyga” apie 90-ųjų Šiaulius – pirmasis Oskaro Koršunovo pastatymas valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Režisierius tai vadina dideliu nuotykiu, nes sutikimą davė net neskaitęs pjesės.

„Mane gerokai įkvėpė Rimanto Kmitos knyga „Pietų kronikos”, rodos, taip vadinasi… („Pietinia kronikos“ – LRT.lt) jau ten yra kažkas labai tokio organiškai teatriško. Ir kai atsirado tas pasiūlymas, aš sutikau, mes leidomės į savotišką nuotykių kelionę“, – sako O. Koršunovas.

Laikotarpis, kai griuvo Sovietų Sąjunga ir iš naujo kūrėsi laisva Lietuva, teatruose nėra dažnai analizuojamas. Pjesės autorius sako daug laiko praleidęs archyvuose, ieškodamas informacijos apie pirmuosius atkurtos nepriklausomybės metus. Nors spektaklyje netrūksta pramanytų istorijų, visos turi realų pagrindą.

Šiaulių dramos teatras premjeras kelia į kitus miestus: spektaklį „Remyga“ pristatys Anykščiuose

„Juk čia ir Kryžių kalnas yra, ir bulvaras su savo skulptūrom. Ir teatras, ir dailės gyvenimas intensyvus, ir turėjom savo nusikaltėlių ir banditų. Ir turėjom savo iškilių garbingų žmonių. Ir visi kūrėm tą miestą. Ir visi čia gyvenom, ir norėjosi parodyti, kiek įmanoma, visas tas miesto puses“, – teigia pjesės autorius R. Kmita.

Įspūdį sustiprina šiaulietiška šnekta, muzika, scenografijoje naudojami miesto simboliai. Spektaklyje ryški meilės linija, identiteto paieškos. Pagrindinis herojus be tėvų užaugęs šiaulietis Remyga – iš karo Afganistane grįžęs jaunuolis, tapęs to laikotarpio auka.

„Dabar grįžta ir jį puola visokiausios situacijos, jis staiga kuria šeimą, jis tikisi laimės, to negauna. Problema. Jis įsidarbina policijoj, pradžioj milicijoj. Ir tas virsmas į policiją taip pat jį paveikia. Viso spektaklio metu jis kovoja su savimi ir kartu su aplinka“, – pasakoja aktorius Anicetas Gendvilas.

Prieš pusmetį turėjusi įvykti spektaklio „Remyga“ premjera dėl pandemijos nukelta jau kelis kartus. Iki lapkričio Šiauliuose didesni renginiai atšaukti, tačiau spektaklio premjera įvyks, tik ne Šiauliuose, o ketvirtadienį – Anykščių kultūros centre, lapkritį – Alytaus miesto teatre.