Kultūra

2020.10.20 17:20

Mirė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

papildyta informacija apie atsisveikinimą
LRT.lt2020.10.20 17:20

Po ilgai trukusios ligos, eidamas 83-iuosius, mirė garsus Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) aktorius Michailas Makarovas. „ Norėjau būti ir gydytoju, ir architektu, ir kosmonautu, ir lakūnu, ir milicininku, kiemsargiu... Kur visa tai galėčiau išbandyti? Tik scenoje!“ – yra sakęs M. Makarovas.

Atsisveikinimas su Velioniu vyks trečiadienį, spalio 21 d. nuo 15.30 val. Liepkalnio kapinių šventovėje (Liepkalnio g. 19). Ketvirtadienį, spalio 22 d., 9 val. ten pat prasidės gedulingos pamaldos, karstas išnešamas 12 val.

Baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), M. Makarovas daugiau nei pusę amžiaus dirbo LRDT ir atliko daugiau kaip 150 vaidmenų režisierių Viktiuko, Dalios Tamulevičiūtės, Sauliaus Šaltenio, Jono Vaitkaus, Algirdo Latėno ir kitų pastatymuose.

Kaip scenografas M. Makarovas kūrė keturis LRDT spektaklius. Atsisveikinimo su aktoriumi laikas ir vieta bus paskelbti vėliau.

Visą gyvenimą teatrui atidavęs M. Makarovas buvo jautrus kolega, nuoširdžiai kūręs įsimintinus ir publikos pamiltus vaidmenis, rašoma LRDT pranešime.

LRDT aktorius Michailas Makarovas viename iš paskutinių savo interviu kalbėjo: „Išėjimas į sceną – tai kiekvieną kartą nepakartojamas pojūtis, prieš kiekvieną spektaklį jaudiniesi. Štai spektaklis „Dviejų pasaulių viešbutis“ – pastatytas prieš 15 metų, bet kaskart jį skirtingai vaidiname, nes klausomės vienas kito, partnerių, vyksta dialogas, improvizuojame.“

„Aš jau 55 metus dirbu teatre ir galiu neabejodamas pasakyti: kiek tik pas mus atvykdavo režisierių, visada pabrėždavo –– jūsų trupė galinga, talentinga. Manęs mama klausdavo: Miša, kodėl pasirinkai aktorystę? Juk norėjau būti ir gydytoju, ir architektu, ir kosmonautu, ir lakūnu, ir milicininku, kiemsargiu... Kur visa tai galėčiau išbandyti? Tik scenoje! Visą gyvenimą pragyvenau Žvėryne, ir kai sename sode skindavau vyšnias ir dainuodavau, mane vadindavo Žvėryno lakštingala...“, – yra pasakojęs M. Makarovas.