Kultūra

2016.01.22 16:31

Žinomi žmonės reprezentuos šių metų Lietuvos kultūros sostinę

LRT.lt2016.01.22 16:31

Telšiai 2016 metų Lietuvos kultūros sostine. Ta proga miestas išsirinko septynis ambasadorius, kurie reprezentuoja kultūros ir meno šakas. Visų jų vardus atskleidė miesto meras Petras Kuzinas, turizmo parodoje „Adventur“ pristatęs projektą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“, rašoma pranešime spaudai.

Iš Telšių kilę ar juose gyvena žymūs šalies žmonės – literatūrologė Viktorija Daujotytė, maestro Donatas Katkus, architektas Algirdas Žebrauskas, televizijos laidų vedėjai Loreta Sungailienė ir Stasys Kavaliauskas, baleto šokėjas Nerijus Juška, aktorė Nijolė Narmontaitė, buvęs krepšinio treneris Vydas Gedvilas. 

Telšiai – baleto šokėjo Nerijaus Juškos vaikystės mietas. „Mano tėveliai jau mirę, tačiau į Telšius nuvažiuoju, miestas labai pasikeitęs, su anuo, mano vaikystės, jis nieko bendro nebeturi", – sako baleto šokėjas, projekte „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“ tapęs šokio ambasadoriumi. Nerijus tikina, kad vaikystės mieste būtinai surengs baleto pasirodymą.

Maestro Donatas Katkus tikina, kad Telšiai – geriausias miestas Lietuvoje: „Telšiai turi praeitį, Telšiai yra dabar ir Telšiai turi ateitį“. Vaikystėje dažnai būdavęs Žemaitijos sostinėje, muzikas apgailestauja, kad šiame mieste lieka vis mažiau žmonių. Muzikos ambasadorius į Telšius atvykti su savo orkestru, surengti koncertą, skaityti paskaitas apie muziką, susitikti su miesto muzikos mokyklos mokiniais ir mokytojais.

Televizijos laidos „Duokim garo" vedėjas Stasys Kavaliauskas Telšiuose praleido savo vaikystę ir jaunystę: „Šiame mieste prabėgo mano gražiausios dienos, jame buvo mano kelio pradžia – mokyklos dūdų orkestras, kultūros namų dūdų orkestras, jaunimo estradinis ansamblis“, – sako folkloro ambasadorius ir žada Telšiams padaryti ne vieną gerą darbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.