Kultūra

2016.01.22 20:51

Nauja tapytojos A. Petrašiūnaitės paroda stebina kūrybiniais sprendimais

Paveikslų galerijoje Kaune ketvirtadienį atidaryta dailininkės Audronės Petrašiūnaitės paroda „Tylus gyvenimas“. Naujais kūrybiniais ieškojimais stebinanti tapytoja pristato pernai sukurtus darbus.

2000-aisiais Kauno paveikslų galerijoje buvo atidaryta „Lūžio kartos ir jos mokytojų“ ekspozicija, skirta XX a. paskutinio dešimtmečio Kauno dailininkų darbams. Anuomet norėta pažiūrėti, kaip dailininkams darė įtaką 9-ojo dešimtmečio pabaigoje pasikeitusios kultūrinės, ekonominės, socialinės sąlygos laisvėjančioje Lietuvoje. A. Petrašiūnaitė buvo viena iš savo darbus tąkart eksponavusių menininkų. Parodų ciklo „Lūžio karta“ rengėjai sugalvojo dar kartą parodyti, kaip prabėgus keliolikai metų keitėsi menininkės kūryba.

Neįprastai mažoje parodoje – keturi A. Petrašiūnaitės darbai. Vienas – ankstyvosios kūrybos, kiti – paskutiniais metais nutapyti paveikslai.

Parodos kuratorė Kristina Civinskienė pažymi, kad vienos aktyviausių Lietuvos tapytojų kūryba stipriai evoliucionavo.

„A. Petrašiūnaitė yra labai įdomi, nes akivaizdžiai matosi, kad ji nestovėjo vietoje, ji labai stipriai pasikeitė, kita vertus – liko autobiografiška. Ji tapo, ką mato, kas yra jos aplinkoje“, – teigė K. Civinskienė.

Parodos rengėjai sako, kad A. Petrašiūnaitė nepaliauja stebinti sumanymais – jos darbuose randama daugybė motyvų – nuo dainininkės Lady Gagos iki įvairiausių gyvūnų ar augalų. Menininkė neslepia, kad kurdama ji pati susitapatina su gimstančiais vaizdais ir pastebi, kaip keičiasi kūryba.

Paroda „Tylus gyvenimas“ Kauno paveikslų galerijoje veiks iki vasario mėnesio pabaigos.