Kultūra

2020.10.19 13:04

Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ vėl sulaukė sėkmės – dalyvauja Romos kino festivalyje

LRT.lt2020.10.19 13:04

Tarptautiniame A klasės Varšuvos kino festivalyje geriausiu dokumentiniu filmu pripažintas Giedrės Žickytės „Šuolis“ (The Jump) tęsia sėkmingą festivalinę kelionę Romoje, rašoma „Kino pasaka“ pranešime žiniasklaidai.

G. Žickytės dokumentinė juosta paliks žymę Romos kino festivalio istorijoje – pirmą kartą į jo oficialią programą pakviestas lietuviškas filmas. Į šią programą atrinkti tik 24 filmai iš viso pasaulio. Festivalyje G. Žickytės „Šuolis“ pasirodys greta tokių visame pasaulyje pripažintų režisierių kaip Werner Herzog, Thomas Vitenberg, Francois Ozon naujausių darbų.

„Romos kino festivalis yra vienas iš nedaugelio šiuo metu pasaulyje vykstančių festivalių, kuris organizuojamas „gyvai“, žinoma, laikantis visų saugumo reikalavimų – visiems matuojama temperatūra, laikomasi atstumų, o kaukes nusiimame tik prieš kamerų objektyvus. Tai, kad turiu galimybę būti čia ir pristatyti „Šuolį“ šiuo sudėtingu laikotarpiu yra dviguba dovana.

Tiek dėl to, kad filmas pastebėtas ir pakviestas į oficialiąją prestižinio festivalio programą, tiek dėl to, kad turiu galimybę parodyti jį ne virtualiai, kaip dabar tampa vis labiau įprasta, o kino ekrane, susitikti su publika, matyti bei girdėti žiūrovų emocijas. Vienintelis dalykas temdantis šventę yra tai, kad čia su manimi negali būti visa komanda ir filmo herojus. Juk tai mūsų visų bendras kūrinys“, – sako filmo režisierė G. Žickytė.

Pandemija pakoregavo festivalio planus ir tik paskutinę akimirką organizatoriams buvo suteiktas leidimas daryti raudonojo kilimo renginį. Renginio atidarymo vakarienės, skirtos oficialios programos dalyviams, metu G. Žickytė susipažino su šių metų Romos kino festivalio kviestine žvaigžde – amerikiečių režisieriumi John Waters. Pasak režisierės, kino legenda, kuris yra sukūręs tokius filmus kaip „Hairspray“, „Pink Flamingos“ ir kt., atėjo į jos filmo premjerą ir pasakė, kad „Šuolis“ nuostabus filmas ir jis bus „hitas“.

„Labai sujaudino publikos reakcija ir po seanso kilusios ilgos ovacijos. Po filmo girdėjau atsiliepimų iš italų, jog jie įsimylėjo filmo herojų Simą, o kažkas po peržiūros salėje sušuko „Tegyvuoja kinas!“, – sako G. Žickytė.

Dokumentinėje kino juostoje „Šuolis“ G. Žickytė pasakoja unikalią, plačiai pasaulyje nuskambėjusią istoriją apie lietuvio jūreivio desperatišką šuolį į laisvę. 1970 m. Lietuvos jūreivis Simas Kudirka, peršokęs iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, paprašė politinio prieglobsčio, tačiau, savo siaubui, netrukus buvo grąžintas sovietams. Jo drąsus šuolis į laisvę Šaltojo karo metu sukėlė vieną didžiausių politinių sąmyšių JAV ir Sovietų Sąjungoje.