Kultūra

2016.01.21 20:54

Festivalis „Kitoks“ kviečia į spektaklį pažvelgti kitaip

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.21 20:54

„Menų spaustuvėje“ jau šeštus metus rengiamas festivalis „Kitoks“. Vaikams ir jaunimui skirtas renginys šiemet kviečia išvysti būrio užsienio kūrėjų spektaklius ir patiems pavaidinti kartu su aktoriais.

Festivalis šiemet pristato dar didesnę ir įdomesnę programą – pasak organizatorių, renginys taip išaugo, kad tapo didžiausiu tarptautiniu teatro vaikams festivaliu Lietuvoje. Be to, šįkart spektakliai atkeliavo iš Prancūzijos, Skandinavijos, Kanados.

„Pastebima visiška žanrų įvairovė, pavyzdžiui, cirko ir animacijos sintezė, kas Lietuvoje vis dar yra neįprasta. Dalis spektaklių yra interaktyvūs, jie į spektaklį, kūrybinį procesą įtraukia ir patį žiūrovą“, – pasakojo festivalio koordinatorė Jolita Balandytė.

Pasak festivalio koordinatorės, čia mokoma spektaklius stebėti kitaip nei įprasta – po jų nereikia skubėti išeiti, nes vaikai kviečiami į sceną vaidinti drauge su aktoriais.

„Šis spektaklis sukurtas specialiai vaikams, tačiau mes pastebėjome, kad jis patinka ir suaugusiems. Po spektaklio drauge vaidinti mėgsta taip pat ir vaikai, ir suaugusieji“, – džiaugėsi choreografė iš Suomijos Ilona Jantti.

Festivalio koordinatorė sako, kad kuriant programą vaikams ir paaugliams, neužtenka būti tik profesionalais. Svarbu prisiminti savo vaikystę bei suvokti, kas įdomu tam tikro amžiaus vaikams bei mokėti sužadini jų vaizduotę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.