Kultūra

2020.10.22 11:39

Šįvakar „Elito kine“ panirsite į praeities sapną: tada pasirodys netikėti svečiai

Mindaugas Klusas, LRT.lt2020.10.22 11:39

Spalio 22-osios vakarą „Elito kine“ – šeimos epas „Vila prie jūros“ (2019). Robert`as Guediguianas subtiliai – kaip įprasta prancūzų režisieriams – pasakoja turtingos giminės istoriją. Pietų Prancūzijoje įstabaus grožio viloje ant jūros kranto įvyksta nelaimė: senolis patiria insultą. Susirinkusius turtingus jo artimuosius šis įvykis bloškia į prisiminimus, priverčia kitaip vertinti gyvenimą.

„Į vilą prie jūros, savo vaikystės namus, jie sugrįžta dėl to, kad jų tėvas patiria insultą. Jiems teks dalytis jo palikimą. Suprasime, kad kiekvienas jo vaikas turi savo gyvenimą, skausmų ir prisiminimų. Jie pabus iš praeities sapno, kai pasirodys netikėti svečiai“, – sako „3 minutėse iki kino“ filmą pristatanti aktorė Aldona Vilutytė.

LRT prodiuserė ir laidų vedėja Lolita Bytautaitė visomis išgalėmis stiprina kino pozicijas LRT. Prieš „Elito kiną“ trumputėje įvadinėje laidoje „3 minutės iki kino“ apie filmus pasisako žymūs Lietuvos žmonės, pateikdami su jais susijusius išgyvenimus, pateikia netikėtų įžvalgų.

„Rodome stipriausius pastarųjų kelių metų filmus. LRT leidimą juos rodyti stengiamės įsigyti, kai filmas apkeliauja didžiuosius pasaulio kino festivalius“, – teigia prodiuserė.

Tarkime, šiemet Izraelio ambasada „Elito kinui“ ketina padovanoti du filmus – „Degantis Tel Avivas“ ir pernai Berlinalėje triumfavusius „Sinonimus“. Šiuo metu dėl jų kaip tik deramasi. Anot laidų vedėjos, rubrikos žiūrovai labai mėgsta italų, Izraelio, Irano filmus.

„Galbūt pavadinimas „Elito kinas“ skamba pretenzingai, dėl jo visada buvo diskutuojama. Tačiau žiūrovai per daugelį metų jam nesuteikia reikšmės, jis įsitvirtino kaip vienas LRT reklaminių ženklų“, – tvirtina L. Bytautaitė.

Filmo ištraukos:

Elito kinas. Ištrauka iš filmo „Vila prie jūros“ I d.
Elito kinas. Ištrauka iš filmo „Vila prie jūros“ II d.