Kultūra

2020.10.17 23:44

Lietuvos muzikos ir teatro akademija atgaivino studentų kamerinį orkestrą

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.17 23:44

Lietuvoje dar vienas orkestras – Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) atgaivino prieš pusšimtį metų Sauliaus Sondeckio įkurtą, pasaulinį pripažinimą pelniusį studentų kamerinį orkestrą. Kolektyvo vadovas, dirigentas, kompozitorius Gediminas Gelgotas teigia, kad dėl koronaviruso studentai neteko daugelio galimybių dalyvauti kūrybiniuose projektuose, todėl orkestras taps atsvara jaunųjų muzikantų kūrybinei saviraiškai.

„Šis orkestras sukuria emociją, kurią šiaip sunku labai išreikšti, ir, kadangi susiklostė aplinkybės, kai muzikantai neturi daug projektų, tai yra galimybė pakoncertuoti“, – sako LMTA magistrantė Iveta Janulytė.

„Išgirdau taip pat, kad bus daug šiuolaikinės muzikos, iš esmės visa programa yra vien šiuolaikinė muzika, tai mane irgi labai patraukė“, – tikina Liudvikas Silickas, akademijos antrakursis.

„Su Gelgotu grojant visada jautiesi labiau laisvai, ne taip suvaržyta tų akademinių rėmų“, – tvirtina LMTA ketvirtakursė Birutė Ilčiukaitė.

Žinios. Minske į tradicinę demonstraciją susirinkusios moterys nesustoja: atsisveikino iki rytojaus

Akademijos absolventą kompozitorių, dirigentą Gediminą Gelgotą, pakvietęs grįžti dėstyti, rektorius teigia, kad tikėjosi, jog žinomas atlikėjas pasiūlys studentams patrauklaus nuzikavimo galimybių.

„Manau, kad tai, ką Gediminas gali suteikti – tai yra tam tikro laisvės pojūčio girežtoje labai akademinėje muzikoje, tai mes to labai tikimės iš jo“, – sako prof. Zbignevas Ibelgauptas, LMTA rektorius.

Gediminas Gelgotas teigia pasiūlęs studentams kūrybinės saviraiškos galimybę ir pažintį su populiariąja šiuolaikine muzika.

LMTA pastaraisiais metais kviečia dėstyti žinomus atlikėjus, kad studentai įgytų daugiau žinių apie savo profesijos galimybes.