Kultūra

2020.10.16 23:40

Atsinaujinusiame Gyvajame lėlių muziejuje pramogos visiems: pažintis su lėlių teatro rūšimis ir dirbtuvės

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.16 23:40

Vilniaus „Lėlės“ teatre atnaujintas jau daugiau nei dešimtmetį veikiantis Gyvasis lėlių muziejus. Ankstesnė ekspozicija pabrėžė meninius lėlių teatro pasiekimus, naujojoje – dėmesys edukacijai. Teatras kviečia ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius susipažinti su lėlių teatro rūšimis bei per edukacines dirbtuves patiems pasigaminti teatro objektų.

Gyvasis lėlių muziejus Vilniaus „Lėlės“ teatro rūsyje greta Mažosios salės, atidarytas 2006 m., minint profesionalaus lėlių teatro 70-metį. Jo įkūrėjas dailininkas Stasys Ušinskas, kurio 115-osios gimimo metinės minimos šiemet, tad sako ekspozicijos autorius lėlių teatro režisierius Rimas Driežis, proga atnaujinti ekspoziciją. Ankstesnė ekspozicija akcentavo meninius Lėlių teatro pasiekimus, šioje – dėmesys edukacijai.

Vilniaus „Lėlės teatre“ atnaujintas „Gyvasis lėlių muziejus“

„Pristatome ne tiek menines vertybes, kiek lėlių teatro įvairovę: teatro tipus, lėlių rūšis, medžiagas, iš kurių galima pasigaminti“, – nurodo R. Driežis.

Čia, kaip ir ankstesnėje ekspozicijoje, – lėlės, kaukės ir scenografijos elementai iš jau neberodomų spektaklių. Kiekvienas muziejaus kampas, sako R. Driežis, skirtas vis kitai temai, palubyje – kaukės, atskleidžiančios personažų pokyčius.

Apie kiekvieną eksponatą režisierius gali papasakoti ir parodyti jo veikimo principus.

„Įdomios Bagočiūnaitės sustabdyto judesio lėlės, kur galima pakeitus pozą specialų dialogą tęsti, o kavalierius, kai jis įsimyli, jo širdis ima šviesti“, – pasakoja R. Driežis.

Gyvajame lėlių muziejuje vyks pažintinės ekskursijos, Teatro aktoriai ir meistrai lankytojams rengia įvairaus pobūdžio dirbtuves, kurių metu jie gali išmokti pasigaminti skirtingų tipų lėles bei kitus teatro objektus.

Ekspozicijoje ir dailininko Mikalojaus Vilučio popieriaus teatro pavyzdys, kurtas Rimo Driežio spektakliui „Saulės vaduotojas“.