Kultūra

2016.01.19 13:53

„Kalvėnų miesto paslaptis“ – pasaka apie nepaprastą miestą

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“  Vaikų literatūros kritikas dr. Kęstutis Urba su rašytoja Raminta Baltrušyte kalbėjosi apie jos apysaką-pasaką „Kalvėnų miesto paslaptis“. Ši knyga yra viena iš 5, pretenduojančių tapti Metų knyga vaikams. 

Šis autorės kūrinys yra Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ nugalėtojas, todėl „Kalvėnų miesto paslapties“ nusipirkti knygynuose negalima – ji yra dalinama nemokamai, rasti šią knygą paprasčiausia bibliotekose. 

„Ši istorija išaugo ir mitologijos, nes aš jos labai daug skaičiau. Taip pat skaičiau labai daug fantastikos. Man pačiai labai artimas vaikų pasaulis: labai patinka dirbti su vaikais ir man iki šiol patinka pasakos“, – pasakojo autorė. 

K. Urba pabrėžė, kad nors knygos antraštėje kalbama apie Kalvėnų miestą, tai nėra tradicinis miestas. Tai yra knyga apie miškinukų pasaulį, miestą, kuris yra ant kalvos. Jame dedasi baisūs dalykai – dingsta mažieji miškinukai. 

Knygų vaikams penketukas: Raminta Baltrušytė, „Kalvėnų miesto paslaptis“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Tomas Dirgėla, „Apie raganą Šiokiątokią“ („Dominicus Lituanus“); Birutė Mar, „Gėlininkė“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Ramunė Savickytė, „Adelės dienoraštis. Ruduo“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Rimvydas Stankevičius, „Pūgos durys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). 

Daugiau apie „Kalvėnų miesto paslaptį“ – įraše.