Kultūra

2016.01.18 20:00

Europos kultūros sostinė pradėjo renginių kupinus metus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.18 20:00

Lenkijoje, Vroclave, pradedant 2016-ųjų Europos kultūros sostinės programą surengta per 100 skirtingų renginių – meno ir architektūros parodų, koncertų ir spektaklių. Atidarymo renginius stebėjo daugiau nei 120 tūkstančių miesto gyventojų ir svečių.

Turbūt įspūdingiausias tarp atidarymo renginių – spektaklis „Pabudimas“ – keturių Vroclavo simbolinių dvasių, liudijančių miesto istoriją, eisena. Tai garsaus britų režisieriaus, taip pat vieno iš aštuonių Europos kultūros sostinės kuratorių, Chriso Baldwino kūrinys.

Beveik 2 000 dalyvių įtraukusio spektaklio kulminacija – Turgaus aikštėje, kurios fone gyva muzika bei įspūdingos instaliacijos.

Tai tik dalelė to, ką Vroclavas žada pasiūlyti šiemet – planuose daugiau nei 1000 renginių, apimsiančių net aštuonias skirtingas meno sritis – operą, teatrą, dailę, muziką, kiną, performansą, literatūrą bei architektūrą.

„Mes turime daug investicinių projektų – naujas gyvenamasis rajonas, nauji muziejai, kultūros centrai, nauji sumanymai, tokie kaip Olimpinis teatras. Tačiau turime ir mažų projektų, kurie, tikime, sulauks pasisekimo. Tai renginiai, kuriuos rengia ir vaikų darželių auklėtiniai, ir kiti Vroclavo gyventojai“, – džiaugėsi Vroclavo meras Rafalis Dutkiewiczius.

Vroclavas šiemet žada kviesti žymiausius Europos menininkus. Tarp jų – Eduardo Chillidos paroda, filmų muzikos kūrėjo Ennio Marriconės koncertas, grupės „Pink Floyd“ gitaristo ir vokalisto Davido Gilmouro kartu su lenkų džiazo atlikėju Leszeku Mozdzeru koncertas.

Vroclavas, kaip Europos kultūros sostinė, keisis kartu su metų laikais. Pavasarį daugiausiai dėmesio bus skirta knygų mėgėjams – miestas yra gavęs ir UNESCO Pasaulinės knygų sostinės statusą. Balandį bus atidarytas „Pono Tado muziejus“, skirtas Adomo Mickevičiaus kūrybai. Vienas pagrindinių vasaros akcentų – tūkstančiams atliekama opera „Ispaniška naktis su Karmen – Zarzuela Show“. Vėliau rudenį garsiausi pasaulio teatro kūrėjai susitiks Teatrų olimpiadoje, o metus vainikuos žiemą Vroclave įvyksiantys Europos kino apdovanojimai.

Vroclavas Europos kultūros sostine 2016 m. tapo kartu su Ispanijos San Sebastiano miestu. Tai jau antras – po Krokuvos – Lenkijos miestas, metams tapęs visos Europos meno traukos centru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.