Kultūra

2016.01.18 11:37

Filmą apie Maidaną sukūręs režisierius: tie įvykiai buvo svarbūs visam pasauliui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.01.18 11:37

Lietuvoje viešėjo ir savo filmą „Žiema ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“, nominuotą Oskarui, pristatė rusų kilmės amerikiečių režisierius Evgenijus Afineevskis.

Pasirodžiusi 2015 m. pradžioje, juosta yra pristatyta Jungtinių Valstijų kino meno akademijos „Oskaro“ apdovanojimui. Filme pasakojama apie Ukrainos tautos kovą už laisvę ir nepriklausomybę, Maidano įvykius Kijeve, žmonių ryžtą ir drąsą protestuojant prieš tuometinę šalies valdžią.

„Man paskambino kolega iš Ukrainos ir pakvietė atvykti.  Pasakė, kad Ukrainoje vyksta labai svarbūs dalykai. Negalėjau atsisakyti! Juk ir dabar pas jus atvykau tiesiai iš Los Andželo. Taigi sėdau tiesiai į lėktuvą, su savimi pakviečiau kelis operatorius ir atsidūrėme Ukrainoje. Atvykome tik dviem savaitėms, tačiau viskas užtruko daugiau nei 6 mėnesius. Žinoma, aš nesiskundžiu. Esu laimingas, galėdamas užfiksuoti istoriją, kurią pakeitė žmonės. Tai buvo svarbu ne tik Ukrainai – tai buvo svarbu visam pasauliui. Mano nuomone, visi tuo metu Ukrainoje vykę įvykiai darė įtaką visam pasauliui ir jo istorijai. Jaučiuosi neįtikėtinai, galėdamas tai įamžinti ir perduoti ateinančioms kartoms“, – sako E. Afinejevskis.

Pašnekovas tikina, kad vienas svarbiausių jo tikslų – atskleisti istoriją tokią, kokią ją matė patys Maidano dalyviai. Režisierius sako kaip įmanoma labiau bandęs išvengti politikos ir siekęs atskleisti žmonių istorijas bei jų emocijas, tuo metu vyravusias Kijeve.

Plačiau apie filmą – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.