Kultūra

2016.01.15 21:52

Kviečia paminėti S. Mykolaičio sukaktį

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.15 21:52

Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia paminėti anksti anapilin iškeliavusio aktoriaus, režisieriaus ir bardo Sauliaus Mykolaičio penkiasdešimtmetį bei jo režisuoto spektaklio „Mažasis princas“ dešimties metų sukaktį.

S. Mykolaičiui penktadienį būtų suėję 50 metų, o kitą savaitę bus praėję lygiai dešimt metų nuo jo režisuoto spektaklio „Mažasis princas“ premjeros. Antradienį, sausio 19-ąją, nacionalinis dramos teatras šiam anksti mus palikusiam kūrėjui atminti rengia vakarą „Nieko nepasakyta...“, kuriame Sauliaus Mykolaičio bičiuliai, artimieji ir kolegos atliks jo arba jam skirtas dainas bei skaitys poeziją. Tiesa, pats Saulius nuo iškilmių stengdavosi pabėgti.

„Nemėgstu švenčių, nemėgstu tų laisvų dienų, kurios yra pripildytos kažkokių organizuotų renginių, kaip armijoj kad būdavo – iškankindavo visa tai. Norisi pabėgti kažkur į šalį, kažkur į mišką, prie upės“, – 2004-aisiais per gimtadienį sakė S. Mykolaitis. 

Bene brangiausias S. Mykolaičiui buvo jo režisuotas spektaklis „Mažasis princas“, kuriame pagrindinį vaidmenį jis patikėjo Mariui Jampolskiui. Aktoriaus teigimu, Saulius siekė, kad spektaklis būtų tiek pat įdomus ir vaikams, ir suaugusiesiems. Esą kolegoms ir bendražygiams kartelę jis keldavo labai aukštai, tačiau dar didesnio atsidavimo reikalaudavo iš savęs.

„Jis buvo iš tų žmonių, kurie repetuodavo visada ir visur. Veždavosi mane į žvejybą ir žvejyboje, begaudant žuvį, repetuodavom ir atsivesdavo savo mažą dukrą į repeticiją, kaip „lakmuso popierių“. Tai buvo žmogus, kuris labai daug reikalaudavo iš savęs ir iš kitų“, – prisimena „Mažojo princo“ pagrindinio vaidmens atlikėjas.

„Aš atsimenu, kad jis labai rimtai viską darydavo ir dar atsimenu, kai jis dar prieš statant „Mažąjį Princą“ visur tą „Mažojo Princo“ knygutę  su savim nešiojosi. Kai jis diską išleido, irgi labai mano nuomonės klausė ir po spektaklio klausė. Tai, manau, kad jam tai labai svarbu buvo, bet tą visą kūrybą įvertinti ir suvokti tai tik dabar galiu“, –pasakoja S. Mykolaičio duktė Justina Mykolaitytė.

Kaip ir viena garsiausių Sauliaus Mykolaičio dainų – „Nieko nepasakyta...“ – pavadintas nemokamas renginys lietuviškos scenos pažibai atminti nacionaliniame dramos teatre vyks antradienio vakarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.