Kultūra

2016.01.15 20:24

Egiptas eksponuoja susigrąžintas pavogtas vertybes

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.15 20:24

Egipto muziejuje Kaire atidaryta paroda, sulaukusi šalies visuomenės ir užsienio dėmesio. Joje eksponuojamos Egipto kultūros paveldo vertybės, kurios buvo neteisėtai išvežtos iš šalies, bet galop sugrąžintos.

Į tėvynę sugrįžusių objektų paroda – ne pirma ir ne paskutinė. Kad pavogtas paveldas sugrįžtų, prireikė ne tik Egipto pareigūnų pastangų, bet ir užsienio šalių geros valios. Tai, kas rodoma šioje parodoje, sugrįžo iš Prancūzijos, Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Britanijos, Danijos, Belgijos, Austrijos.

Prancūzijos diplomatijos veteranas Andre Parant`as, įsimylėjęs Egipto kultūrą, tvirtina, kad jo šalis laikosi įsipareigojimo kovoti su nelegalia kultūros objektų prekyba. Parodoje – daugiausia iš Prancūzijos sugrįžusių Egipto vertybių.

„Labai svarbu, kad Egipto visuomenė mato valdžios pastangas susigrąžinti tai, kas neteisėtai išvežta, kad šioje srityje sėkmingai bendradarbiaujam su kitomis šalimis. Didžiuojuosi, kad daug parodos eksponatų sulaikė Prancūzijos pareigūnai, Prancūzijos muitinė“, – sako A. Parant`as.

Parodoje rodoma tik dalis iš 500 objektų, kuriuos pavyko susigražinti per pastaruosius porą metų. Pirma sugrįžusių vertybių paroda Egipte surengta 2010 metais, kai egiptiečiai ėmėsi rimtų pastangų susigrąžinti tai, kas jiems priklauso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.